Host docelowy jest nieosiągalny

Witam, mam problem, bardzo pilny prosiłbym o odpowiedzi do jutra do 14.00 dziękuję!

Mianowicie sprawa wygląda tak:

Połączyłem 3 kompy w firmie przez switcha i jeden jest kompletnie kaput, ustawilem mu IP 192.168.0.1 pozostalym dwom 2,3.

Po probie pingowania samego siebie wystepuje komunikat: host docelowy jest nieosiągalny, to samo przy probie IP pozostalych komputerow, ani w jedna ani w druga strone niedziała, tak jakby tego jednego komputera nie było w sieci.

Pozsotałe dwa pingują się jak złoto w jedną jak i w drugą stronę.

Grupę roboczą ustawiłem taką samą dla wszystkich.

Kabel jest na 100% dobry,

Dodam, że formata nie było 100 lat i jestem przekonany na 99.9 %, że jak bym zrobił format to wszystko by działało jak miód malina, dodam jeszcze, że w każdym komputerze jest włożona karta bezprzewodowa, z tym, że każdą wyłączyłem

Sieć nie ma dostępu do internetu.

Głównie rozchodzi się o działanie programu Subiekt GT, mianowicie tam gdzie stwoi serwer to wlasnie ten komputer 192.168.0.1 bez widoku na swiat.

Obstawiałbym na 99,9% , że po formacie windowsa wszystko by działało ale niestety formata nie mogę zrobić z tego wzgledu ze jest tam ten program z baza danych, a ja sie tym niezajmuje, inny informatyk to robil.

Sprawdzalem tez firewall i inne rozne tego typu windosowskie smieci i nic.

Czy ktoś moglby mi pomoc! Bardzo bylbym wdzieczny za odpowiedz.

Pozdrawiam wszystkich! Buziole!

P.S. lampki wszystkie swieca od karty sieciowej i switcha!

Win XP

Wydaje mi się, że nie powinieneś ustawiać komputera tego pierwszego z adresem 192.168.0.1 , bo ten adres jest najprawdopodboniej adresem bramy domyślnej (switcha). Może lepiej przestaw adres na 192.168.0.4 . W żadnym wypadku nie używaj z jedynką, bo prawdopodobnie wystąpił konfikt sieciowy i masz teraz problem.

Chociaż z drugiej strony, ciężko stwierdzic, co może być przyczyną, skoro komputer jest “kaput”… Nie mógłbyś zrobić formata i dopiero po formacie przekonać sie o tym, czy sieć rzeczywiście działa??