Host usługi: System lokalny bierze dużo dysku

Witam.

 

Temat był już kilkukrotnie poruszany, ale nie znalazłem doraźnego rozwiązania…

Od czasu do czasu, minimum raz dziennie, komputer mi się wiesza i kompletnie nic nie można zrobić. Po wejściu w menedżer zadań (jego uruchomienie wtedy trwa nawet do 3 minut) widać, że host usługi bierze sporo dysku. Zanim sytuacja się unormuje mija czasem kilka ładnych minut.

Do wglądu daję kilka screenów z takich sytuacji.

Czy jest jakiś jeden lub więcej procesów, które są za to odpowiedzialne? Czy można któryś z nich wyłączyć, aby sytuacja się nie powtarzała w przyszłości?56cdcb4def484_meneder_zada_1.thumb.png.c

56cdcb5405f4f_meneder_zada_2.thumb.png.156cdcb599e805_Meneder_zada_3.thumb.png.056cdcb5eb897e_meneder_zada_4.thumb.png.6

Jest to zapewne wina windows update albo automatycznej konserwacji. Konserwację możesz wyłączyć: PPM na komputer=>zarządzaj=>harmonogram zadań=>biblioteka=>microsoft=>windows=>task scheduler

Były dwa codzienne zadania w tym folderze. Częstotliwość jednego zmieniłem na raz na tydzień (nie wiem co to jest, więc nie chcę usuwać całkiem), natomiast drugiego nie udało mi się zmienić, pojawiał się komunikat jak na załączonym obrazku…

Póki co zaczekam i zobaczę czy coś się zmieni.

56ce1a623b478_Beztytuu.thumb.png.aa703d4

czy był robiony “format”?

Jedynie odświeżenie systemu z zachowaniem plików.

 

Ps. Od ostatniej wiadomości już raz się zawiesił… Ww host z systemem zajmowały pierwsze miejsce na liście.

Wyłączenie Automatycznej konserwacji http://davibos.blogspot.com/2014/12/jak-wyaczyc-automatyczna-konserwacje-w.html

Wszystko fajnie, ale jak zwykle mam pewien mały problem…

Nie mogę wykonać punktu 6, wpisując swoją nazwę użytkownika i wybierając “sprawdź nazwę” win mówi mi, że nie można znaleźć takiego użytkownika, w związku z tym, nie mogę wyłączyć jednego z czterech zadań.

Wg screenów odpowiedzialne są  usługi - Windows update, wstępne ładowanie do pamięci

Wyłączenie Automatycznej konserwacji -możesz też wyłączyć

Na próbę wyłącz -> klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi->wstępne ładowanie do pamięci,Windows update-i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone.Restart systemu i zobacz jak będzie

IPSEN , Automatycznej konserwacji nie wyłączałem, bo sam do końca nie wiem co to jest a gdzieś na necie wyczytałem, że ktoś po ich wyłączeniu miał problemy. Natomiast Windows update wyłączyłem wg Twojej instrukcji i póki co jest cisza. System się nie wiesza. Dodatkowo przed wyłączeniem update podczas wyłączania komputera pojawiał mi się komunikat, że jakiś proces jeszcze pracuje i czy wyłączyć mimo to. Od wyłączenia windows update żaden komunikat się nie pojawia, system poprawnie się wyłącza i pracuje.

Dzięki wielkie!

Temat do zamknięcia.