Hosting byethost.com domena nazwa.pl

Witajcie

Prowadzę prostą stronę na darmowym byethost.com Wszystkie pliki ze stroną wrzuciłem do folderu OSP w katalogu głównym

Wykupiłem domenę w Nazwa.pl

I teraz zaczyna się zabawa :slight_smile:

Podinająć adres do folderu ze stroną, w opcji “Przekierowanie na URL (na adres WWW)” dostaję stronę w ramce :o z domeną w pasku adresu Ale nie oto chodzi Wiecie jak to jest z ramkami

Chcę w takim razie podpiąć domenę pod “Zewnętrzne serwery DNS” byethost.com Tyle że czy oby wszystkie pliki strony nie muszą być załadowane do katalogu głównego na hostingu ?

Testowo podałem adresy dns hostingu w panelu domeny Następnie chciałem dodać domenę[nie “zaparkować”] w panelu hostingu

Dostałem komunikat:

There has been an error adding your domain name..


This could be because you have already added this domain name to another account or you have not changed the name servers..


You need to change the name servers BEFORE adding or parking it in your control panel:


Please can you change your domains name servers to:


(This is changed using your domain registrars control panel.)


ns1.byet.org

ns2.byet.org

ns3.byet.org

ns4.byet.org

ns5.byet.org


Once you have changed the name servers please can you add or park the domain name again..

Czyli muszę czekać aż DNS hostingu rozejdzie się w raz z domeną po necie Tak ? Jak to się stanie dopiero wtedy będę mógł dodać domenę w panelu hostingu

Najważniejsze Czy przy takim łączeniu DNS, domena, pliki strony MUSZĄ znajdować się w katalogu głównym HTDOCS?

W nazwa.pl ustaw dns na byethost.com (jak są dla twojej strony sprawdź u dostawcy)

A w na samym dole masz opcje “Parked Domains” wpisz nazwę domeny i po kłopocie. Zadziała najpóźniej po 24 godzinach.

Ok Już działa

Musiałem poczekać aż DNS’y rozniosą się wraz z domeną po niecie Dopiero wtedy dało się przydzielić domenę na hostingu

Po dodaniu domeny, na serwerze zostal utworzony nowy folder z miejscem na moją stronę :slight_smile: I wszystko działa jak należy :smiley: