Hosting dla fotografa

Witajcie,

 

szukam czegoś na stronkę w Yii2 (z FW zajmuje chyba 100MB, a sama stronka ma 3 kontrolery, 3 modele i 2 tabele w bazie danych) ale…

 

strona jest ze zdjęciami fotografa. Ruch jest nieduży, transfer 100GB miesiecznie to max, jednocześnie ogląda ją max 3 użytkowników. Niestety już teraz na stronie mamy ok 10GB zdjęć. Kończy się miejsce i mam wybór:

 

  • płacić dalej 50zł rocznie za hosting w LinuxPL.com i dokupić kolejne 5GB miejsca za 123zł

  • zmienić hosting na inny

 

Niestety nie jestem w temacie bo ja wszystko hostuję właśnie w linuxpl.com ale może jest lepsza opcja? Bardzo proszę o pomoc w doborze hostingu lub info, że kupno kolejnych pakietów po 5GB za 123zł (na stałe nie na rok) jest najbardziej opłacalne.

 

Dziękuję.

Po pierwsze przyjrzałbym się samym zdjęciom, może tutaj da się zaoszczędzić kilka gb. Jeśli nie to może wykupienie większego pakietu będzie bardziej opłacalne niż zwiększanie przestrzeni. Jeśli Twój pakiet jest dość stary to jest prawdopodobieństwo że w między czasie powstały jakieś nowe z lepszymi warunkami. Przy obecnym rozwoju technologi i miejsce na serwerach zwiększa się z roku na rok i coraz tańsze.

 

Nawet przy rozwiązaniu problemu w postaci dokupienia dodatkowego miejsca czy zmiany pakietu, przyjrzałbym się samej stronie. W ciemno mogę jedynie zgadywać ale wydaje mi się że to tutaj właśnie będzie można zaoszczędzić sporo miejsca.

Pakiet mamy w2gb z 10gb w ramach promocji. Za 40zl na rok z wynegocjowana domena za 0zl lepiej się nie da w linuxpl.com

 

Na zdjęciach też nie zaoszczędzimy bo to nie zdjęcia z portfolio ale zdjęcia udostępniane klientom na rok do wglądu i ściągania. 

W takim razie osobiście rozdzieliłbym stronę od downloadu dla klientów na dwie usługi. Można by dokupić np drugi hosting w ovh tylko na potrzeby tych zdjęć, 10 zł miesięcznie masz 100gb (https://www.ovh.pl/hosting/)

 

Poza tym z tego co widzę w linuxpl możesz zwiększyć sobie pakiet do W5GB będziesz miał 20GB zamiast 4 do tego powinno zostać to co dokupiłeś czyli dodatkowe 10GB.

Sprawdź seohost. Znajomy mówił, że ceny mają dobre, a żadnych awarii przez rok czasu i obsługa też spoko.

Naprawdę myślisz, że ktoś wierzy w te bajki? :wink:

Fizyda - OVH to już bardziej masówka, nie ma większych szans żeby np. zapewnili sensownie działający support.

Ze swojej strony polecę https://www.hekko.pl/ . Korzystam już ponad rok, bez zarzutów.

Ja tam jestem od 8 lat, ale polecam nie stronkę, tylko ich hosting.

Wiele w tym czasie zmieniali, ale jednak jakość usług cały czas pozostawała taka sama.

W drodze negocjacji i zaznajomienia się z ofertą firm zdecydowaliśmy na w1pro w Linuxpl.com

Powodzenia :wink: Ale mimo wszystko odpal sobie test usługi w innej firmie, tak nawet dla samodzielnego porównania jakości działania usług w poszczególnych przypadkach. Będziecie mieli obraz tego, czego można się realnie spodziewać.

Dobry pomysł. Dziękuję.

4zł miesiąc 20GB VPS / 1TB ruchu / Aruba + Cloudflare na mały ruch naturalny wystarcza. (Piwigo + Wordpress)

Zdjęcia na dzień dobry skompresować do jakości 80 % lub i mniej ? Wyjątki na +90% ? http://regex.info/blog/lightroom-goodies/jpeg-quality

Sprawdź czy nie generuje się niepotrzebnie za dużo miniaturek do jednego zdjęcia ?

A Flickr Pro z podpięciem domeny ?

Ale czy do czegoś takiego potrzebujesz VPSA? Ile będzie odwiedzin? Moim zdaniem konto dzielone będzie w 100 proc. wystarczające :wink:

Odkopując powiadomienia, przeglądając nowy styl forum :crazy_face:

Jak VPS jest w cenie zwykłego konta to dlaczego nie ?

Pamięć RAM zawsze zrzuci VPS awaryjnie na swap , szybciej działające tagi w Piwigo, własna analityka Matomo. Więcej czasu procesora dla Wordpress, a w wiecznych planach koken. :laughing:

Z własnych statystyk
UU ~ 40 dziennie nie blokujących analityki / Matomo lub Google

Cloudflare
Boty + UU = 400 dziennie
Transfer ~ 20GB
Total Requests month 822,178

Także to strzelanie z armaty do muchy. Choć średnie użycie CPU to 5% .

Użycie pamięci to już 1.1GB. Na domyślnej konfiguracji mysql dobijało do kilku GB :boom: , grzebiąc głębiej z php czy nginx da się jeszcze coś oszczędzić ale na razie nie drąże .