Hosting + domena + cms

Witam. Poszukuję hostingu i CMS’a na fanowską stronę na temat gry Soldat. Na stronie chcę umieszczać newsy, artykuły, download (linki do serwerów zewnętrznych) - tak więc prosty, lekki CMS bez całej masy dodatków. Mile widziane forum w CMS. Ewentualnie oddzielny moduł forum. Najlepiej forum i cms lub cms z zaimplementowanym forum było oparte o pliki tekstowe, powinno to chyba zmniejszyć obciążenie serwera. Myślę, że będzie ok 30 unikalnych odzwiedzin w ciągu dnia na stronie głównej i może tyle samo na forum. Quick.CMS byłby ok, ale w darmowej ver. nie można linków dodwać. Co sądzicie o RAZOR CMS ? CMS musi być darmowy. Najlepiej licencja typu GNU GPL :slight_smile:

Tak więc:

  • jaki hosting

  • jaki CMS z forum lub CMS + odzielne forum

Czy jest szansa na “nawiązanie współpracy” z jakąś firmą hostingową wzamian za reklamę w nazwie moich serwerów [w tej chwili 2x 10 slotów] oraz np. button na stronie? Czy to raczej nie realne ?

PS. Co to jest “zaplecze pozycjonerskie” ?

Witam,

Może Joomla?? Darmowa posiada różne komponenty, można doinstalować forum.

http://www.joomlapl.com/

Pozdrawiam

Myślę że jak najbardziej realne. Z tego co piszesz to nie masz zbyt wygórowanych wymagań.

Podam Ci moją konfigurację:

Host: group5, Domena: nazwa.pl, CMS: PHP-Fusion (forum zintegrowane).

Zaplecze pozycjonerskie służy do pozyjonowania (jak sama nazwa wskazuje :P). A polega to na tym że osoba pozycjonująca kupuje linki na stronach z wcześniej ustalonym pagerang (im wyższy tym lepszy i droższy) i/lub zakłada własne strony które w miarę upływu czasu też nabierają wartości (wiek domeny + pagerank), tam też osadzają słowa kluczowe strony którą pozycjonują.

The Portal 2 lub Razor CMS.

hosting:

www.boo.pl

Domena

http://www.netmark.pl/ - Tanie odnowienia domen .pl - 48 zł + Vat

CMS: Drupal - licencja jak potrzebujesz, ma już wbudowane moduły potrzebne do czegoś takiego łączenie z forum.

Hosting, np. linuxpl.com, najtańszy pakiet powinien spokojnie na to wystarczyć.

Nigdy boo.pl, najtańsze, porównywalne jakościowo do darmowych.

Nie powiedziałeś ile chcesz przeznaczyć na hosting + domenę. Zainteresuj się lh.pl - opinie WHT (można kupić serwer już od 50zł za rok, jakaś “stała” promocja), porste.pl - opinie WHT (bardzo dobry support, dziecko iq.pl) - z tańszych polecam właśnie te, sam korzystam od roku z proste.pl, przekonałem na nie kilka osób i nikt również nie narzekał. lh.pl również ma dobrą opinię u administratorów stron, których znam. Jeśli to ma być pod lekkiego CMSa, ze średnim ruchem, to z pewnością dadzą radę.

A prawda jest taka, że na pewno każdy będzie polecał coś innego, bo każdy ma inne wymagania. :slight_smile:

Drupal/Wordpress

Z naciskiem na pierwszy, drugi jakbyś nie mógł sobie poradzić, a potrzebujesz czegoś prostego.