Hosting, Domena. Coś jeszcze?


(Pacjonek) #1

Witam,

 

Teoretycznie wiem co należy robić jednak zdecydowanie bardziej wolę się zapytać i upewnić nim wydam pieniądze i ewentualnie coś podpiszę.

Chcę otworzyć stronę opartą o WordPress

Wybrałem az.pl bo nie potrzebuję Bóg wie czego a mają chyba najtańszą ofertę.

A więc rejestracja domeny za 0zł + 24zł (~30zł brutto) za hosting (Personal Hosting) rocznie. Kolejny rok za odnowienie domeny 99zł To tyle? Nie ma jakiś ukrytych haczków? Czy kupując to podpisuję jakąś umowę np. na dwa lata?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :smiley:


(YoJoe) #2

domeny

 

Zrób dobry użytek z dwutygodniowego okresu testowego. Załóż sobie również ze 2 konta u innych dostawców i porównaj które działa szybciej, gdzie zarządzanie całym festynem jest lepsze/łatwiejsze, abyś się potem niepotrzebnie nie irytował że zaoszczędzone kilka złotych było tego warte.

 

Odnośnie haczyków na domeny, to największym rejestratorom oberwało się po łapach, toteż nie stosują takich zabiegów w sposób jawny.


(knyku) #3

nie bierz domeny za 0zł bo potem płacisz za jej przedłużenie 2-3 razy więcej niż normalnie.

kup hosting i domenę osobno. az powinien Ci wystarczyć. a domena to polecam ovh pl będzie za około 10zł a przedłużenie jest chyba 50 czy 60zł


(M Kurek) #4

 

AZ nie ma takich zapisów, ale zawsze jak rejestrujesz domeny na promocji, to poczytaj sobie regulamin. Tam musi być napisane na jakich warunkach rejestrujesz. Kiedyś w Domeny.pl zmuszali do rejestracji na 2 lata i potem straszyli komornikiem, ale teraz już tego nikt nie stosuje. Za duży hejt był w sieci.

A co do ceny, to 99 zł to standard u dużych rejestratorów. Możesz się zastanowić nad 2BE.pl. Odnowienie tez mają po 99 zł, ale w cenie domeny masz konto hostingowe z bazą, więc wordpressa postawisz.


(knyku) #5

co ty gadasz. 99zł to jest dużo, nawet bardzo. w ovh masz przedłużenie za 50zł

https://www.ovh.pl/domeny/

mam u nich chyba 7 domen i nie narzekam.

 

a nie bierz z promocji bo zawsze jest haczyk. w home miałem 3 domeny gratis do hosta, nie przeczytałem i potem odnowienie za 3 domeny 370zł. dziękuję i do widzenia, tyle mnie na home widzieli :stuck_out_tongue:

ale na hosta nie narzekałem, wszystko działało jak trzeba