Hosting, Domena. Coś jeszcze?

Witam,

 

Teoretycznie wiem co należy robić jednak zdecydowanie bardziej wolę się zapytać i upewnić nim wydam pieniądze i ewentualnie coś podpiszę.

Chcę otworzyć stronę opartą o WordPress

Wybrałem az.pl bo nie potrzebuję Bóg wie czego a mają chyba najtańszą ofertę.

A więc rejestracja domeny za 0zł + 24zł (~30zł brutto) za hosting (Personal Hosting) rocznie. Kolejny rok za odnowienie domeny 99zł To tyle? Nie ma jakiś ukrytych haczków? Czy kupując to podpisuję jakąś umowę np. na dwa lata?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :smiley:

domeny

 

Zrób dobry użytek z dwutygodniowego okresu testowego. Załóż sobie również ze 2 konta u innych dostawców i porównaj które działa szybciej, gdzie zarządzanie całym festynem jest lepsze/łatwiejsze, abyś się potem niepotrzebnie nie irytował że zaoszczędzone kilka złotych było tego warte.

 

Odnośnie haczyków na domeny, to największym rejestratorom oberwało się po łapach, toteż nie stosują takich zabiegów w sposób jawny.

nie bierz domeny za 0zł bo potem płacisz za jej przedłużenie 2-3 razy więcej niż normalnie.

kup hosting i domenę osobno. az powinien Ci wystarczyć. a domena to polecam ovh pl będzie za około 10zł a przedłużenie jest chyba 50 czy 60zł

 

AZ nie ma takich zapisów, ale zawsze jak rejestrujesz domeny na promocji, to poczytaj sobie regulamin. Tam musi być napisane na jakich warunkach rejestrujesz. Kiedyś w Domeny.pl zmuszali do rejestracji na 2 lata i potem straszyli komornikiem, ale teraz już tego nikt nie stosuje. Za duży hejt był w sieci.

A co do ceny, to 99 zł to standard u dużych rejestratorów. Możesz się zastanowić nad 2BE.pl. Odnowienie tez mają po 99 zł, ale w cenie domeny masz konto hostingowe z bazą, więc wordpressa postawisz.

co ty gadasz. 99zł to jest dużo, nawet bardzo. w ovh masz przedłużenie za 50zł

https://www.ovh.pl/domeny/

mam u nich chyba 7 domen i nie narzekam.

 

a nie bierz z promocji bo zawsze jest haczyk. w home miałem 3 domeny gratis do hosta, nie przeczytałem i potem odnowienie za 3 domeny 370zł. dziękuję i do widzenia, tyle mnie na home widzieli :stuck_out_tongue:

ale na hosta nie narzekałem, wszystko działało jak trzeba