Hosting i domena w innych firmach - jak to działa?

Witajcie. Ostatnio rozglądałem się za hostingiem i znalazłem dość ciekawą ofertę, jednak nie pasuje mi troszkę cena domeny. Czy mogę ją wykupić u innego usługodawcy i podpiąć pod serwer? Nie ma z tym jakichś “zgrzytów” i problemów? Działa to ok? 

Trzeba zmienić adresy dns’em danej domeny by kierowała do firmy hostingowej.

Nie ma problemów z takim podpięciem domeny, te usługi mogą być u różnych dostawców. Aby podpiąć domenę pod hosting:

Takie rozwiązania to wręcz standard, rzadko domena i hosting są najtańsze u tego samego dostawcy.

 

Od lat mam domenę i serwer oddzielnie i nie ma z tym żadnych problemów.

Czy jest do zrobienia. Dzięki za info :slight_smile:

Tak domene mozesz mieć np w nazwie a strone u siebie na serwerze

A orientuje się ktoś jak jest z przedłużaniem hostingu “po promocyjnego”? Można wtedy skorzystać z jakiejś nowej promocji (aktualnej na dzień przedłużania), czy już jedynie tylko stała opłata?

Zależy od regulaminu i samego dostawcy. Zazwyczaj nie ma takiej możliwości ponieważ kody rabatowe dotyczą tylko nowych kont. 

To ciekawe, więc lepiej się nie “łakomić” na tani hosting w promocji, bo potem można się troszkę zdziwić. Pytam, gdyż obecnie szukam czegoś niekoniecznie wielkiego, ale dostępnego cenowo - w sam raz na start. A jak wiadomo najtrudniej “wejść” w coś. Potem jest już z dużo łatwiej.

Zależy od opcji ale z tych najbardziej stabilnych i przystępnych cenowo mogę polecić ci linuxpl.com, netmark.pl (choć 2 lata temu miał poważnego pada… od tego momentu brak awarii) czy choćby masternet.pl 

 

Plusem linuxpl i netmarka jest to że możesz spokojnie stosować kody rabatowe przy przedłużaniu umowy. 

Standardem wśród firm hostingowych są promocje typu “pierwszy rok taniej”. Czyli aktywujesz konto za - powiedzmy - 50 zł, a w drugim roku i w kolejnych latach płacisz 100 zł. Za każdym razem sprawdzaj standardową cenę hostingu (poza promocją) - dowiesz się ile zapłacisz po upływie roku.

W niektórych firmach można też dostać kody rabatowe na przedłużenie usług, wtedy obniżają kwotę do zapłacenia, ale to trochę łut szczęścia.

 

Dzięki :slight_smile:

tani hosting

 

Promocje mają to do siebie, że koniec końców wychodzimy na nich źle. Wybrałem ofertę firmy cal.pl. Mam powierzchnię dyskową 120 GB, nielimitowany transfer miesięczny, instalatora aplikacji, kreatora stron i domenę .pl za darmo w pakiecie.

Dzięki za wszelkie rady. mam jeszcze pytanko odnośnie samego transferu - jak on jets liczony. Da się to jakoś “policzyć” znając np. wielkość strony?

@arlid, na pewno wielkość strony ma znaczenie. Zależy to jeszcze od ilości unikalnych użytkowników.