Hosting i pozycjonowanie (pytanie zielonego)

Witam

Jestem w trakcie pisania strony WWW dla znajomego który prowadzi działalność, projekt jest prawie gotowy do upublicznienia, ale gubię się w ofertach domen i hostingu oraz jestem kompletnie zielony w tematyce SEO.

 

I tu moja prośba czy ktoś może mi polecić tanie hostingi z domeną .pl ponieważ sugeruje się tylko dużymi firmami, ale tu słyszałem iż pierwszy rok jest tani, a potem jeżeli chce się przedłożyć "kontrakt’ to opłaty nagle wzrastają drastycznie.

Oraz temat SEO chciałbym wypromować jego stronę jak najlepiej (wyszukiwarka pozycje 1-4, widoczność na mapie Google i inne przydatne bajery), ale w tym temacie leże kompletnie i nie wiem co gdzie jak i ile się płaci :frowning:

 

Będę szczerze wdzięczny za odpowiedz.

Jako hosting na ten moment polecam zenbox, jako dostawcę domen ovh.

Ok, ale jak wygląda sprawa z pozycjonowaniem? U kogo warto i jakie są orientacyjne ceny.l, w tym temacie kompletnie leże, a co poradnik to inną gadka lub mało aktualne informacje z ubiegłych lat.

Ceny pozycjonowania zależą głównie od frazy na jaką się pozycjonujesz. Po pierwsze skończ stronę, wybierz razem z klientem interesujące frazy i przekaż te frazy wraz z adresem strony firmom pozycjonującym. Dostaniesz oferty cenowe i warunki z których wybierzez co ci pasuje.

W wielkim skrócie co będą robić firmy pozycjonujące:

  1. Optymalizacja serwisu - sprawdzenie czy boty mogą parsować stronę, czy ktoś nie wpadł na pomysł zrobienia menu we flashu albo javascripcie, wrzucenia tekstów do obrazów bo mu ładnie wyglądało w programie do składu itp głupoty.

  2. Optymalizacja tekstów na zadane frazy - częstotliwość występowania fraz i ich odmian w adresach url, tytułach, nagłówkach i akapitach.

  3. Tworzenie backlinków z zaplecza do pozycjonowanej strony.

Cena tego zależy od ilości poprawek na stronie jak i pozycjonowanej frazy, średnio to wychodzi 300-1000 PLN miesięcznie.

Wybierając firmę pozycjonującą zwróć uwagę na zapisy w umowie, w szczególności co się będzie dziać jeśli zdecydujesz się zerwać umowę. Czy firma usunie od razu backlinki czy da wam jakiś czas np 3 miesiące (chociaż to i tak za mały czas).

Dodatkowe rzeczy o które możesz pytać to jakim dysponują zapleczem, czy zaplecze jest zbliżone tematycznie z pozycjonowaną stroną, jakie dają gwarancję że strona nie dostanie filtru/bana przy zbyt agresywnym pozycjonowaniu.

Resztę możesz przeczytać np na “forum pozycjonowanie i optymalizacja”.

Opłaty nie wzrastają drastycznie w nagły sposób. Wystarczy zainteresować się nie promocyjnymi cenami.

A jak szukasz hostingu to pod tani hosting znajdziesz multum ofert i zestawień kont < 50pln/rok.

 

 

Owe bajery zrobisz we własnym zakresie. Poradników jest więcej niż grzybów zeszłej jesieni.

Wiedza podstawowa, jaką są wtyczne dla webmasterów, nigdy się nie przedawnia. W przeciwieństwie do spamerskich praktyk, które szybko się dezaktualizują, zasada content is the king jest tylko coraz bardziej brana pod uwagę przez algorytmy indeksujące.

 

 

 

 

Dziękuje wam za wyczerpujące odpowiedzi na moje wyczerpujące pytania :slight_smile: Reasumując doszedłem do wniosku, że w tematyce SEO jestem “za cienki w uszach” dlatego zoptymalizuje stronę którą pisze pod kontem przyszłego SEO i zdecyduje sie na znalezienie firmy która trudni sie tym na co dzień. Pewnie kasy sie nie zaoszczędzi, ale znajomek będzie miał dobrej jakości pozycjonowanie w porównaniu z moimi wypocinami.

 

Zapytam też ostatni raz w tm temacie.

Jeżeli juz napisze stronę, opłacę domenę i hosting to już zostaje tylko znalezienie jakiejś firmy która zorganizuje SEO, ale czy są na rynku jakieś wiodące firmy czy nie ma to znaczenia byle by tylko tanią znaleźć??

 

Więcej forsiaków zaoszczędzi się powierzając działania SEO/SEM odpowiednim ludziom.

Zainteresuj się tym tematem, bo wydać kilkaset a nawet kilka tys. zł za osiągnięcie niczego, a tylko nieźle wyglądające słupki w zestawieniach, to (dla bogatego) żaden problem.

 

 

Jeśli masz klepać stronę pod pozycjonowanie, nie znając się na technikach seoptymalizacji, pierwsze co usłyszysz od firmy, to że konstrukcja strony nadaje się w 99.9% do poprawy. Jest to zatem całkowity nonsens.

Lepiej zapytaj od razu kilka firm/freelancerów ile kosztuje kompleksowe rozwiązanie w postaci gotowej strony + rwd. Hosting + domenę możesz kupić sam, ale zdałbym się w takim wypadku również na zleceniobiorcę, jeśli nie będzie na tym próbował naciągać.

Mając stosunkowo niewielki budżet, postaw na pół gotowe rozwiązanie. Czyli w miarę świeży, ale już nie unikatowy szablon; jednakże już zoptymalizowany i wizualnie odpowiadający branży, a nie rażący po oczach odwiedzającego. Ale to już wychodzi poza ramy tematu.

 

Odpowiednich zleceniobiorców znajdziesz z pewnością na planeta-seo.

Rozeznałem się troszkę bardziej w temacie i dałem post z zleceniem na forum, także już wybieram w ofercie.

 

Jeszcze raz dziękuje za pomoc i nakierowanie :slight_smile:

Dobrą ofertę pozycjonowania ma obecnie ta firma: http://www.pozycjonowanie-stron-internetowych.pl/ - nie wiem czy znacie.Od jakiegoś czasu pozycjonują mi stronę internetową i jestem bardzo zadowolony. Wczesniej korzystałem z usług innej firmu oraz wyniki nie były tak dobre jak  tutaj. Strona powoli wspina się do góry.

Ceny równeiz nie są takie wysokie. 

Dobrego pozycjonera szuka się na google.pl :stuck_out_tongue:

Pozycjonowanie to zawsze bardzo skomplikowany proces dla laika…Warto uważać przy wyborze firmy pozycjonerskiej.

Ja od siebie mogę polecic linuxpl.com

Tanio, szeroki wybór pakietów i bardzo szybki kontant z obsługą techniczą.

Jeżeli szukasz dobrego i stabilnego hostingu to mogę polecić Cal.pl Mam tam wykupiony serwer już prawie 2 lata na którym utrzymuje około 20 stron, jak na razie nie było żadnych problemów, ceny bardzo przystępne, co bardzo cieszy mnie w tej ofercie to nielimitowany transfer miesięczny. 

Hosting mozesz wybrać według własnych kryteriów: może zależy CI na taniości, a może na super obsłudze w razie jakiegokolwiek problemu. A za to tez niestety się płaci. CO do pozycjonowania to hosting nie ma znaczenia. To jest proces linkowania i optymalizacji strony pod względem grafiki i tekstu ( duzo słów kluczowych, dużo treści unikatowej). No i seo trwa miesiącami …

W Hekko masz serwery w Polsce (rzadkość w takiej cenie), a za zestaw zaplacisz w pierwszym roku 80 zł. Domena PL jest za darmo. Co w tym wszystkim najważniejsze - przedłużenie nie kosztuje 120, tylko 54 brutto. I to już dobra stawka.