Hosting i pozycjonowanie (pytanie zielonego)


(Iruka) #1

Witam

Jestem w trakcie pisania strony WWW dla znajomego który prowadzi działalność, projekt jest prawie gotowy do upublicznienia, ale gubię się w ofertach domen i hostingu oraz jestem kompletnie zielony w tematyce SEO.

 

I tu moja prośba czy ktoś może mi polecić tanie hostingi z domeną .pl ponieważ sugeruje się tylko dużymi firmami, ale tu słyszałem iż pierwszy rok jest tani, a potem jeżeli chce się przedłożyć "kontrakt' to opłaty nagle wzrastają drastycznie.

Oraz temat SEO chciałbym wypromować jego stronę jak najlepiej (wyszukiwarka pozycje 1-4, widoczność na mapie Google i inne przydatne bajery), ale w tym temacie leże kompletnie i nie wiem co gdzie jak i ile się płaci :frowning:

 

Będę szczerze wdzięczny za odpowiedz.


(GioWDS) #2

Jako hosting na ten moment polecam zenbox, jako dostawcę domen ovh.


(Iruka) #3

Ok, ale jak wygląda sprawa z pozycjonowaniem? U kogo warto i jakie są orientacyjne ceny.l, w tym temacie kompletnie leże, a co poradnik to inną gadka lub mało aktualne informacje z ubiegłych lat.


(tomms) #4

Ceny pozycjonowania zależą głównie od frazy na jaką się pozycjonujesz. Po pierwsze skończ stronę, wybierz razem z klientem interesujące frazy i przekaż te frazy wraz z adresem strony firmom pozycjonującym. Dostaniesz oferty cenowe i warunki z których wybierzez co ci pasuje.

W wielkim skrócie co będą robić firmy pozycjonujące:

  1. Optymalizacja serwisu - sprawdzenie czy boty mogą parsować stronę, czy ktoś nie wpadł na pomysł zrobienia menu we flashu albo javascripcie, wrzucenia tekstów do obrazów bo mu ładnie wyglądało w programie do składu itp głupoty.

  2. Optymalizacja tekstów na zadane frazy - częstotliwość występowania fraz i ich odmian w adresach url, tytułach, nagłówkach i akapitach.

  3. Tworzenie backlinków z zaplecza do pozycjonowanej strony.

Cena tego zależy od ilości poprawek na stronie jak i pozycjonowanej frazy, średnio to wychodzi 300-1000 PLN miesięcznie.

Wybierając firmę pozycjonującą zwróć uwagę na zapisy w umowie, w szczególności co się będzie dziać jeśli zdecydujesz się zerwać umowę. Czy firma usunie od razu backlinki czy da wam jakiś czas np 3 miesiące (chociaż to i tak za mały czas).

Dodatkowe rzeczy o które możesz pytać to jakim dysponują zapleczem, czy zaplecze jest zbliżone tematycznie z pozycjonowaną stroną, jakie dają gwarancję że strona nie dostanie filtru/bana przy zbyt agresywnym pozycjonowaniu.

Resztę możesz przeczytać np na “forum pozycjonowanie i optymalizacja”.


(YoJoe) #5

Opłaty nie wzrastają drastycznie w nagły sposób. Wystarczy zainteresować się nie promocyjnymi cenami.

A jak szukasz hostingu to pod tani hosting znajdziesz multum ofert i zestawień kont < 50pln/rok.

 

 

Owe bajery zrobisz we własnym zakresie. Poradników jest więcej niż grzybów zeszłej jesieni.

Wiedza podstawowa, jaką są wtyczne dla webmasterów, nigdy się nie przedawnia. W przeciwieństwie do spamerskich praktyk, które szybko się dezaktualizują, zasada content is the king jest tylko coraz bardziej brana pod uwagę przez algorytmy indeksujące.


(Iruka) #6

 

 

 

 

Dziękuje wam za wyczerpujące odpowiedzi na moje wyczerpujące pytania :slight_smile: Reasumując doszedłem do wniosku, że w tematyce SEO jestem “za cienki w uszach” dlatego zoptymalizuje stronę którą pisze pod kontem przyszłego SEO i zdecyduje sie na znalezienie firmy która trudni sie tym na co dzień. Pewnie kasy sie nie zaoszczędzi, ale znajomek będzie miał dobrej jakości pozycjonowanie w porównaniu z moimi wypocinami.

 

Zapytam też ostatni raz w tm temacie.

Jeżeli juz napisze stronę, opłacę domenę i hosting to już zostaje tylko znalezienie jakiejś firmy która zorganizuje SEO, ale czy są na rynku jakieś wiodące firmy czy nie ma to znaczenia byle by tylko tanią znaleźć??


(YoJoe) #7

 

Więcej forsiaków zaoszczędzi się powierzając działania SEO/SEM odpowiednim ludziom.

Zainteresuj się tym tematem, bo wydać kilkaset a nawet kilka tys. zł za osiągnięcie niczego, a tylko nieźle wyglądające słupki w zestawieniach, to (dla bogatego) żaden problem.

 

 

Jeśli masz klepać stronę pod pozycjonowanie, nie znając się na technikach seoptymalizacji, pierwsze co usłyszysz od firmy, to że konstrukcja strony nadaje się w 99.9% do poprawy. Jest to zatem całkowity nonsens.

Lepiej zapytaj od razu kilka firm/freelancerów ile kosztuje kompleksowe rozwiązanie w postaci gotowej strony + rwd. Hosting + domenę możesz kupić sam, ale zdałbym się w takim wypadku również na zleceniobiorcę, jeśli nie będzie na tym próbował naciągać.

Mając stosunkowo niewielki budżet, postaw na pół gotowe rozwiązanie. Czyli w miarę świeży, ale już nie unikatowy szablon; jednakże już zoptymalizowany i wizualnie odpowiadający branży, a nie rażący po oczach odwiedzającego. Ale to już wychodzi poza ramy tematu.

 

Odpowiednich zleceniobiorców znajdziesz z pewnością na planeta-seo.


(Iruka) #8

Rozeznałem się troszkę bardziej w temacie i dałem post z zleceniem na forum, także już wybieram w ofercie.

 

Jeszcze raz dziękuje za pomoc i nakierowanie :slight_smile:


(mirektopolanek) #9

Dobrą ofertę pozycjonowania ma obecnie ta firma: http://www.pozycjonowanie-stron-internetowych.pl/ - nie wiem czy znacie.Od jakiegoś czasu pozycjonują mi stronę internetową i jestem bardzo zadowolony. Wczesniej korzystałem z usług innej firmu oraz wyniki nie były tak dobre jak  tutaj. Strona powoli wspina się do góry.

Ceny równeiz nie są takie wysokie. 


(GioWDS) #10

Dobrego pozycjonera szuka się na google.pl :stuck_out_tongue:


(Marek Seo Lodz) #11

Pozycjonowanie to zawsze bardzo skomplikowany proces dla laika…Warto uważać przy wyborze firmy pozycjonerskiej.


(Bspozycja) #12

Ja od siebie mogę polecic linuxpl.com

Tanio, szeroki wybór pakietów i bardzo szybki kontant z obsługą techniczą.


(Ksionzka) #13

Jeżeli szukasz dobrego i stabilnego hostingu to mogę polecić Cal.pl Mam tam wykupiony serwer już prawie 2 lata na którym utrzymuje około 20 stron, jak na razie nie było żadnych problemów, ceny bardzo przystępne, co bardzo cieszy mnie w tej ofercie to nielimitowany transfer miesięczny. 


(Kpalka) #14

Hosting mozesz wybrać według własnych kryteriów: może zależy CI na taniości, a może na super obsłudze w razie jakiegokolwiek problemu. A za to tez niestety się płaci. CO do pozycjonowania to hosting nie ma znaczenia. To jest proces linkowania i optymalizacji strony pod względem grafiki i tekstu ( duzo słów kluczowych, dużo treści unikatowej). No i seo trwa miesiącami …


(zypolit) #15

W Hekko masz serwery w Polsce (rzadkość w takiej cenie), a za zestaw zaplacisz w pierwszym roku 80 zł. Domena PL jest za darmo. Co w tym wszystkim najważniejsze - przedłużenie nie kosztuje 120, tylko 54 brutto. I to już dobra stawka.