Hosting Kei, kilka pytań laika

Siema, od razu mówię że będziecie musieli przygotować się na

parę banalnych a może i nawet idiotycznych pytań od laika.

Otóż stworzyłem już własną stronę internetową i chciałbym aby

miała domenę .pl. I nie wiem jak się za to zabrać ponieważ zawsze

swoje strony wrzucałem na jakieś bezpłatne hostingi typu republika

i teraz gdy chcę mieć płatną domenę trochę się pogubiłem.

Z tego co się dowiedziałem aby strona była widoczna w sieci potrzebuję

domeny i serwera. Znalazłem taką: http://www.kei.pl/hosting/pakiet-start stronę, na której z tego co

zrozumiałem dostanę serwer i domenę w pakiecie za 12,50 miesięcznie.

Ale gdy przechodzę kilka kroków dalej żeby ją stworzyć i wybrać

domenę, która mnie interesuję widnieje napis że za nią też trzeba

płacić. Więc jeśli moglibyście mi wytłumaczyć czy cena za domenę

i serwer czyli za ten pakiet to 12,50 czy 12,50 + cena domeny

miesięcznie?

Drugie pytanie:

Nie liczę na to że moja strona osiągnie jakiś spory ruch i

zaintersowanie, więc interesuje mnie czy mógłbym założyć gdzieś

jakiś bezpłatny serwer a kupiłbym płatną domenę i czy dało by

się to jakoś połączyć i ew. czym by się to różniło od płatnego

serwera i płatnej domeny.

Pozdrawiam i liczę na łopatologiczne odpowiedzi ;p

Cóż 12,50 za serwer miesięcznie to jest nieco za dużo zwłaszcza po przeliczeniu na rok: 150zł a Ty jak twierdzisz nie będziesz tam trzymał jakiś wielkich stron internetowych.

Płatny serwer od darmowego różni się tym, że na darmowym zazwyczaj są reklamy. Możesz przyjrzeć się tej ofercie: proserwer.pl

Co do kei to jest tak, że miesięcznie płaci się za serwer - 12,50 ale za domenę rocznie.

Najtańsze domeny zdecydowanie ma OVH http://www.ovh.pl/domeny/ (również opłata roczna);

co do Twojego pytania jak połączyć serwer z domeną w innym serwisie… na pewno musisz ustawić DNSy w serwisie, gdzie kupiłeś domenę a potem włączyć ją w swoim serwerze np. w cPanelu.

Są do tego odpowiednie panele, które już oferują poszczególne serwisy… oraz mnóstwo tutoriali jak to zrobić.

Dzięki Dropcio, rozjaśniłeś mi trochę w głowie ;p

Zdecyduję się chyba właśnie na tą domenę .pl w OVH jest tam też w cenie domeny hosting ale zanim podejmę decyzję mam jeszcze kilka pytań. Mianowicie:

-przestrzeń dyskowa wynosi 10MB i zastanawiam się czy to oznacza że łącznie wszystkie pliki jakie będę chiał wrzucić na ten serwer nie będą mogły przekroczyć tej wielkości bo jeśli tak to mi wystarczy.

-w jego specyfikacji pisze że nie można tworzyc subdomen, z tego co wyczytałem na wikipedii subdomena to np. sklep.firma.pl ale czy subdomena to też firma.pl/sklep.html? (domyślam się że to pytanie może być idiotyczne ale wolę się upewnić ;))

-teraz ostanie pytanie, koszty. Za rejestrację płacę 12.16 zł/rok brutto, a za przedłużenie po roku 50 zł. Czyli że teraz zapłacę te 12.16 zł i to będą moje jedyne koszty a ew. gdybym chciał przedłużyć po roku to muszę zapłacić 50 zł? Żadnych dodatkowych kosztów, raz płacę i mam na cały rok?

10MB to mało…to bardzo mało. Tak to oznacza, że wszystkie pliki jakie wrzucisz muszą się zmieścić w tej pojemności. Na portfolio wystarczy o ile obrazki będziesz przetrzymywał na jakimś innym serwerze np. ifotos.pl

Tak subdomena to np. sklep.firma.pl czyli firma.pl/sklep.html jak najbardziej będzie działać. Nawet jak postarasz się w mod-rewrite to będzie działać tzw. przyjazny link czyli: firma.pl/sklep :-).

Jeżeli te 10MB Ci wystarczy to bierz najwyżej kiedyś przeniesiesz się na inny hosting a domena zostanie w OVH o ile w regulaminie nie jest zaznaczone, że domena jest przypisana do serwera.

Co do trzeciego pytania - tak. I to bodajże domena tyle kosztuje a serwer za darmo?

Tak serwer jest w cenie domeny, taki z najniższej półki ;p Chociaż w sumie może zdecyduję się na samą domenę w ovh a serwer postawię na proserwer tak jak mi poleciłeś bo nie jest drogo. Dzięki jeszcze raz za pomoc :smiley:

W sumie to wydaje mi się, że na http://boo.pl/ byś miał lepiej…tam masz w standardzie 500MB za 10zł + VAT na 3 miesiące…

Przemyśl to.

Edycja…

teraz zauważyłem, że zmienili oferte - tyle co Ci napisałem to masz za ok 4zł. A za ok. 10 masz 1,5GB.