Hosting który spełnia moje wymagania + pare pytań

(Piecuch21) #1

Witam,

Od pewnego czasu bawię się na CBA ale szkoda tracić czasu więc chce już od pewnego czasu założyć stronę na stabilnym i tanim hostingu myślałem o :

• webd / Niestety wiele złych komentarzy usłyszałem na jego temat ...

• home.pl / Ludzie bardzo sobie go chwalą ale jaki ma on cennik ? I czy z miesiąca na miesiąc płacimy coraz drożej ?

Myślę nad wyborem home ale czy dało by radę do 120zł rocznie ? Znaczy przelewem lub sms co miesiąc po 10zł , widzę że jest szybki i łatwy w obsudzę ale napisze o co mi chodzi :

• Chciałbym zacząć uczyć się pisać w jakimś języku i jak nazywają się te jęzki , który jest najlepszy i co potrzebujemy do jego nauki ?

• Czy jeżeli wybiorę sobie język albo gotowy skrypt i go edytuje jest taka opcja na home że będę mógł go po prostu wrzucić i tyle bez żadnych kombinowani wchodzę w panel i wrzucam i mam ?

Ps. Chciałbym aby ktoś napisał mi jak on zaczynał coś takiego i miał podobne głupie i niezrozumiałe pytania ale najważniejsze pytanie cenna tego Hostingu ?

• Interesuję mnie jeszcze na jakim hostingu postawiona jest ta witryna czy tam strona www - www. m p c f orum.pl - strona wygląda ładnie i przejżyście lub na czym jest postawiona ta strona ? I czy bardzo drogi jest taki hosting ?

(GioWDS) #2

Jeśli chcesz się uczyć to polecam zainstalowanie sobie na domowym komputerze WAMP'a (Windows, Apache, MySQL, PHP).

Wygląd strony niema żadnego związku z jej wyglądem - kwestia inwencji grafika i pracy wykonanej przez kodera.

(system) #3

hosting o sporych możliwościach za 49,20 PLN na 12miesięcy :slight_smile: w tym masz za darmo stronę "twoja nazwa".vot.pl

a jak chcesz bez "vot" to kupujesz domenę za 14.76 PLN za pierwszy rok, każdy następny 77.64 PLN :smiley:

(Piecuch21) #4

A na tym linux po roku co ? Nadał 49,20PLN czy będzie tak jak z domeną PL że przywalą ze 100zł ?

Jak ktoś zakładał stronę na linux niech się ze mną skontaktuję :wink:

(Mrozek360) #5

xDDDD

Co do tematu to sporo osób poleca linuxpl, też niedługo tam się chce przenieść. :slight_smile:

(adpawl) #6

Po roku będzie tak samo, no chyba że w tym czasie cennik zmienią.

A co do domeny, to tą lepiej wykupić np w masternet.pl (14,76 brutto pierwszy rok, przedłużenie 55,35 brutto)

(system) #7

jeżeli kupisz hosting z domeną to za pierwszy rok zapłacisz łącznie 63,96zł

a późnej za przedłużenie na kolejny rok 126,84zł

cena hostingu jest ta sama, tylko zmienia się cena domeny za przedłużenie

(Piecuch21) #8

Oki dzięki a jeszcze jak kupie domenę za te 20zł i nie chce jej później za te 70zł to co ? I czy mogę w rok kupić od nich za 20zł pl a na następny raz od kogo innego za 20zł ?

(adpawl) #9

Możesz nawet u nich kupić inną domenę a tej nie przedłużać ...tylko jaki to ma sens?

Od nowa troszczyć się o backlinki, katalogować, pozycjonować ...co rok tak zaczynać od zera? :o =D>

(Piecuch21) #10

Nie znam się myślałem że to chodzi tylko o to że mamy .pl ;/

(GioWDS) #11

Ogólnie jako shared hosting polecam zawsze netmark.pl.

Trochę się zamotałem - tak to jest jak coś piszesz o 12 kiedy wstałeś o 17 ;p Oczywiście chodziło o 'Hosting strony[...]'

(Marek Ciarkowski) #12

Od siebie polecę hekko.pl z którego korzystam jak hosting testowy dla klientów itp. Dość sporo można tam poprzestawiać w przeciwieństwie do home i działa b. ładnie.