Hosting - nowa strona od podstaw

Witam Was

Chciałbym uzyskać pomocy w sprawie miejsca na stronę www.
Kiedyś miałem przyjemność z 1and1 gdzie cały proces rejestracji i wybierania hostingu i domeny był banalnie prosty a ceny podane były w przejrzysty sposób. Niestety teraz mam problem z home.pl

Gdyby znalazła się osoba, która pomoże mi założyć konto na home.pl i pomoże mi dojść do tego ile będzie kosztować hosting+domena każdego następnego roku to byłbym wdzięczny.

Moje oczekiwania to:

  1. Strona najprawdopodobniej będzie opierała się na wordpress bo to już znam i prosto się wszystko tam modyfikuje - jeśli są inne propozycje “podstawy” to prosiłbym o informacje.
  2. Jaki hosting (wraz z domeną) wybrać ? BUSINESS CLOUD STARTER ma aż 100GB miejsca na pliki a typowy Wordpressowy serwer ma tylko 25GB, ale czym to się różni po za tym… ?
  3. Chciałbym płynnie działający hosting, który nie dławił by się po wyświetlaniu zdjęć (na tym głownie będę bazował na stronie - zdjęcia).
  4. Nie chciałbym wydawać więcej niż ~400zł rocznie na hosting z domeną.
  5. Baza danych, 1GB starczy przy zdjęciach… nie znam się ile baza danych zajmuje, ile powinna wynosić itp.
  6. Chciałbym e-mail z adresem domeny np: TESTOWY@domena123.pl
  7. Adres strony najlepiej .pl chyba, ze taniej wyjdzie .eu czy .com.pl ?

Bardzo proszę o pomoc w razie mojego zawiłego pisania pytać gdy coś będzie niejasne.
Liczę, że w odróżnieniu od innego dużego forum, Wy dacie rady pomóc.

Ceny domen w home.pl są atrakcyjne na pierwszy rok jeśli chodzi o płatność, potem masakra. Ja np. uciekłem do zenbox.pl.

Home jest bardzo drogie, jakość usług przeciętna, zostało przejęte przez 1and1 więc pewnie jakość też będzie spadać.
Domenę najtaniej zarejestrujesz w ovh, hosting to już zależy.

Zdjęcia nie są przechowywane w bazie danych.

Prawdopodobnie to tylko marketing, hosting wordpress pewnie będzie miał jeszcze instalator wordpressa.

Generalnie to jeśli wystarczy Ci do 1GB miejsca na stronę całą (zdjęcia, baza, wordpress) to nie powinno wynieść cię to więcej niż 10zł/mc plus domena.

1 polubienie

Najtańsza opcja to Wordpress Hosting Basic, który poza promocją, kosztuje w home 420 zł rocznie, do tego domena pl 100 zł rocznie. Tu masz pełny cennik: https://home.pl/cennik

Czyli jaki hosting polecacie prócz home.pl ?

@Fizyda ja potrzebował bym minumum 20GB na start. To na home.pl co jest 100GB byłoby dobrą opcją jeśli chodzi o pojemność-cena, ale jak mówicie że słabe…

https://www.ovh.pl/hosting/hosting-osobisty.xml

W ovh na pewno będziesz miał najniższe ceny, ale jest to coś kosztem czegoś. W ovh raczej nie licz na jakiś zaawansowany support, tam jest maksymalna automatyzacja, o ile w przypadku domeny nie ma się co popsuć i można śmiało brać to w przypadku hostingu jeśli problem będzie z Twojej winy to za pomoc może okazać się że będziesz musiał zapłacić. Ruszą cztery litery w momencie gdy problem będzie po ich stronie, zazwyczaj problemy wykrywają automatycznie i zanim zdążysz zareagować to go naprawią.

Z własnego doświadczenie nie polecę żadnej firmy hostingowej, miałem konto hostingowe w jednej, ale nie oferują takich pojemności jakie potrzebujesz. Obecnie jadę na VPS w ovh, ale to już inny rodzaj oferty.

Z tego co widzę polecają w internetach np.: hekko.pl mzone.pl mydevil.net. Nie wiem jak wygląda cena/pojemność. Wiem że support lepszy niż w home, w home za pierdnięcie chcą kasę, a jak problem leży po ich stronie to i tak udają że wszystko jest ok.
Generalnie jeśli oczekujesz konto o pojemności 10GB to niestety nie będzie to 9zł/mc cena będzie znacznie wyższa.

OVH możesz wziąć, problemów raczej nie powinieneś mieć o ile umiesz sobie radzić z ewentualnymi problemami jakie będzie sprawiała Twoja strona i może wymagać jakiejś tam konfiguracji (czasami trzeba nawet w WP ustawić htaccess) jak umiesz to zrobić proste rzeczy na swojej stronie to możesz brać. Pamiętaj jednak że prawdopodobnie na hostingu w OVH będziesz miął francuski adres IP - a to ma wpływ na SEO i geolokalizację strony, lepiej mieć PL jeśli Twoje usługi są kierowane na PL. Raczej powinna być możliwość wyboru adresu IP w OVH na PL, może za dopłatą, ale raczej powinni mieć. Generalnie mają adresy IP z wielu krajów, więc u nich nie powinno być z tym problemu.
Najważniejsze co do OVH, support może wymagać języka angielskiego, mają centralę telefoniczną w PL, dzwoniłem do nich ale w sprawie oferty, a nie problemów. Generalnie nie zgłaszałem nic u nich do supportu więc się nie mogę wypowiedzieć w temacie.

Jak zerknąłem na ceny w podanych przeze mnie firmach to hosting 100GB najtaniej wychodził w mydevil, ale zwróć uwagę że podane ceny są -50% bo mają promocję i potem będziesz płacił więcej.

1 polubienie

Hekko. Porządny support, parametry, niezawodność.
Nie nastawiaj się absolutnie na byle jakie usługi, tylko na coś solidnego.
Usługa ma być niezawodna, działać szybko i to właśnie jest najważniejsze.
Zresztą - w przypadku hostingu każdy dochodzi z czasem do takich wniosków.

@zypolit jest zbyt drogie i ma duże ograniczenia.

Patrzałem na www.mydevil.net i ofertę MD3.
Dobrze widzę, ze na start 200zł na rok a później… mało czytelnie to napisane. Szkoda, że domen nie mają by mieć wszystko w jednym miejscu.

DECYZJA…

Chyba zdecyduje się na home.pl mimo kiepskiego supportu

  • na start abonament 1rok - ~15zł

  • abonament 2letni ~254zł

  • rejestracja abonament roczny domeny 9.90zł

    • przedłużenie domeny 100zł na rok a serwer 400zł (~34zł na msc wychodzi) na rok.

Chyba,że źle patrzę ?

Co do domeny w home to na 100% wyjdzie Cię drożej niż w ovh, chyba że domenę chcesz użytkować przez rok, a potem zmieniasz. Aby uciec z home musisz przedłużyć przynajmniej raz domenę na rok, a cena przedłużenia to +100 zł. Rejestracja 1zł to chwyt na frajerów by potem zapłacili 2x tyle za przedłużenie co w innych firmach. Co do hostingu nie wiem, wiem że kupując coś w home trzeba dobrze zapoznać się z regulaminem “promocji”.

EDIT:
Nie ma też znaczenia czy domena i hosting będzie w tej samej firmie, różnica jest taka że będziesz miał 2 faktury i musisz zrobić 2 przelewy.
Swoją drogą jakie ograniczenia ma mydevil które Ci przeszkadzają? Jak mam być szczery to poczytaj sobie o ograniczeniach w home … na procesor, ram, czas wykonywania skryptów to nigdzie nie jest napisane w prost - ciekawe czemu?
Generalnie z home są jaja np z mailami, ciągle pojawiają się wątki że nie docierają maile na domeny które mają obsługę maila w home - powód? Home potrafi sobie wrzucić bez większego powodu inną domenę albo pulę adresów ip jako spamerskie serwery tylko dlatego że dostają z nich dużo wiadomości. Nie ma znaczenia że to nie jest spam … liczy się ilość - mniej wiadomości przychodzących - mniejszy ruch - mniejszy ruch to mniejsze koszty.

1 polubienie

Kurcze… A myślałem, że będzie prosto coś wybrać.

Na stronie MyDevil.net pakiet MD3 za pierwszy rok 200zł, a potem… niezrozumiale to napisane. Ktoś pomoże ?

Ovh.pl nie pisze ile czego jest (procek itp) ponad to nie mogę znalec ile kosztuje przedłużenie domeny na kolejny rok/dwa lata oraz ile będzie ksztował hosting bo pierwszy rok ~120zl z domena .pl a potem… ?

https://www.ovh.pl/domeny/cennik/
Domena pl - rejestracja: 12.24 (brutto); przedłużenie: 49,99(brutto) za 2 lata wychodzi 63zł, w home wychodzi ponad 100 zł (netto).

MyDevil MD3: bez promocji pierwszy rok 400zł, z promocją (teraz): 200zł, po roku aktywności usługi opłacenie jej na rok to już 360zł (bez żadnych promocji), po dwóch latach przedłużenie o kolejny rok 320zł itd. Za rok i tak ceny się zmienią więc nie ma co się zastanawiać, zmienisz pakiet albo firmę bo GB z roku na rok tanieją. Serwery są coraz lepsze i hosting tanieje. Nie ma co wiązać się na X lat z jedną firmą bo w IT wszystko szybko się zmienia.

Jeśli chodzi o hosting na ovh, faktycznie nie widzę nigdzie wprost podanych przydzielonych zasobów ram i cpu, ale myślę że jest to spowodowane tym iż jest to baaaaaardzo elastyczne i całość to wielka chmura którą przeciążyć jest bardzo ciężko i zwisa im ile kto zużywa zasobów. Odezwą się pewnie dopiero w tedy gdy ktoś będzie generował obciążenie jak na większym VPS. W ciemno powiem że mają większe limity niż home.

1 polubienie

@Fizyda dziękuję Ci bardzo.

A gdybyś jeszcze pomógł mi dotrzeć do informacji po ile mają hosting w ovh ?
Z tego co widzę to najniższy to 7,99zł co daje do zapłaty ~118zł ale przedłużenie ile… ? Tyle samo co roku ?

Myślę że tak, ovh nie bawi się w żadne promocje (bardzo rzadko są i często jest to pic na wodę bo jest ograniczona ilość sprzedanych usług w promocji i dotyczą tylko nowych klientów). Osobiście nie wiem czy bym polecił ovh jako hosting. Trzeba pamiętać że to jest budżetowa oferta jednak. Jeśli chodzi o domeny można brać śmiało, serwery VPS, mogę polecić bo mam, dedyki pewnie tak samo, niestety co do oferty hostingowej się nie wypowiem nie wiem jak to w praktyce się sprawdza. Awaryjne na pewni nie będzie, ale jak wygląda sprawa z limitami nie mam zielonego pojęcia, ale tak jak wcześniej wspomniałem na 98% lepiej niż w home, ale nie powiem Ci o ile.

1 polubienie

Zerknij na ofertę u mnie, jeżeli chcesz mieć wordpressa to będzie dobre miejscem :wink: Bo serwer jest napisany pod wordpressa i tylko on tam zadziała związku z wieloma optymalizacjami pod ten skrypt

Aż boję się pytać, ale co to znaczy? Napisaliście własny serwer WWW? W jaki sposób serwer WWW ma przyśpieszać działanie wordpressa? Brzmi to jak jakaś kosmiczna technologia.

Nie taka kosmiczna :wink: Zdecydowana większość usługodawców wykorzystuje Apache lub lightspeeda. W naszym przypadku jest to nginx nad którym długo pracowaliśmy aby jak najwydajniej działał z stronami opartymi o wordpressa, oprócz poprawek w nginxie jest też sporo po stronie serwera baz danych. Dodatkowo o czym wielu dostawców hostingów zapomina to optymalizacje optymalizacje ustawień stosu sieciowego na poziomie kernela.
Aby zapewnić możliwość przyjęcia dużego ruchu na stronie zapewniamy do każdej strony 3-poziomowy cache(treści dynamiczne, zdjęcia oraz pliki css js itp) wszystko to jest trzymane w pamięci ram dla zapewnienia jeszcze krótszych czasów dostępu. Dzięki temu ruch na poziomie 2000-3000 osób jednocześnie na stronie nie sprawia dla nas żadnego problemu.

Przekonałeś mnie, może nie do samej usługi, ale do tego że się znacie ;).

1 polubienie

Za 50 zl rocznie mozna juz dostac sensownego vps 1 gb ram v1 cpu z ochrona ddos.Przynajmniej ja za tyle mam wykupionego ale trzeba troche poszukac xD, Ta stronka mi tam stoi i nic sie nie dzieje http://frog.certik.pl/ juz z miesiac,support dobry.Mozna znalezc okazje jak sie troche poszuka.

Natomiast co do hostingow ,no lepiej zaczac od hostingu jak sie jest zielonym ale jak masz juz troche wiedze jak to dziala to lepiej szukaj vps bo ma sie wtedy lepsza kontrole nad wszystkim.