Hosting oparty na apachu

witam wszystkich,

 

poszukuję hostingu pracującego w oparciu o apache a nie jak w przypadku np home o ich autorski system. Zależy mi na tym, aby standardowo do apacha była możliwość włączenia komprezji w locie, modrewrite.

 

Będę wdzięczny za jakieś wskazania.

Hm… home raczej nie wymyśliło nic poza apache ew litespeed  - Ty chyba potrzebujesz raczej vpsa a nie hostingu współdzielonego.

 

Homepl wymyśliło IdeaWebServer. Nietrudno znaleźć tony płaczek i utyskiwań na ten fork apache na ichniejszym, nie branym w ogóle pod uwagę rozwijaj.home.pl

 

braciszek: wybierasz interesującego Cię operatora i sprawdzasz jakiego webserwera używa chociażby na http://browserspy.dk

Większość popularnych hosterów bazuje na apache-u, kilku ma nginxa.

 

e: tak w ogóle to nieporozumieniem jest brak domyślnie włączonej kompresji gzip/deflate.

hołm.pl nawet tego nie ma :wink:

Powiem tak.

 

Na home siedziałem - 5 lat. Na dzień dzisiejszy jak zacząłem nieco szerzej korzystać z pewnych funkcji okazuje się że home ich np nie wspiera, nie chcą włączyć bo serwer nie pozwala itp.

Co do gzipa/deflate to tylko przykład jeden ostatnich. Inny to fakt że dostałem informację że skrypty za mocno obciążają ich procesor i dostałem bana - w sensie skrypty zostały poblokowane. Skrypty te analizują ruch między pewnymi serwerami - z uwagi na temat magisterki na co home wyraziło zgodę o dziwo.

Co do operatorów YoJoe to raczej nie siedzę w temacie na bierząco i ciężko mi znaleźć cokolwiek dlatego pytam o operatorów/dostawców.

Na localhoscie nie muszę się martwić o wiele kwestii bo jestem na tyle leniwy że odpalam wszystko co mi potrzebne i aż nadto.

Serwery pozwalają na wiele, ale korporacja nie może sobie pozwolić na indywidualne podejście do klienta, bo się pogubią w administracji niestandardowych elementów dla pojedynczego delikwenta. Inna sprawa to posiadana infrastruktura, gdzie jak widzę maszyny tyan czy supermicro to nawet za darmo bym nie ruszył.

Nie dziwi zatem że przekraczasz limity, choć z drugiej strony mógłbyś rozpoczynać przetwarzanie danych w nocy, przy znikomym obciążeniu maszyny obsługującej twoje konto.

Z /localhost zrezygnowałem już dawno, aczkolwiek teraz przy 2x Xeon na pokładzie i ramdisku wszystko chodziłoby z prędkością światła :wink:

 

Zobacz http://top100.wht.pl/ poczytaj opinie, wytypuj kilku operatorów i zadzwoń o 21:00 do helpdesku pytając jak w rzeczywistości wyglądają limity, czy maszyny udźwigną twoją aplikację i co się stanie gdy zeżre więcej czasu procesora niż jest to teoretycznie dozwolone.

Tym samym przekonasz się o jakości pomocy technicznej.

 

ps. można zadzwonić i w niedzielę o 6:00 rano i potwierdzić czy pomoc 24/7 okazuje się taką w rzeczywistości :wink: