Hosting plus CMS dla małej firmy

(GL1zdA) #1

Poszukuje ofert hostingu + CMSa pod firmową stronę dla małej firmy. Wymagania:

(YoJoe) #2

Wordpress posiada domyślnie włączoną opcję autoaktualizacji, więc zrobi to za Ciebie - nawet gdy okaże się to zgubne.

Joomla posiada opcję aktualizacji jednym kliknięciem wraz z uprzednim powiadomieniem o nowych aktualizacjach.

Autoinstalatory skryptów udostępnianych przez sporą część hostingodawców posiadają możliwość aktualizacji dotychczas zainstalowanych aplikacji.

A te z kolei postawisz na nogi jednym kliknięciem i co najwyżej podaniem nazwy użytkownika, hasła i e-maila.

Tylko czy Tobie do strony firmowej jest potrzebny CMS w miejsce kreatora stron oferujących dziesiątki gotowych do wyboru, często dość przyjemnych dla oka szablonów ? Z drugiej strony wybór kreatora zwiąże Cię z określonym dostawcą hostingu.

(GL1zdA) #3

Potrzebny jest blog, dlatego zignorowałem kreatory, bo ostatnio jak sprawdzałem były zbyt proste. Ale widzę na home.pl, że taka opcja w kreatorach już jest, więc będę musiał to sprawdzić. Tylko tam problem jest z cenami. W pierwszym roku są atrakcyjne, ale później to wychodzi z tego 600 PLN/rok. Na nazwa.pl ceny niewiele niższe, strony bez szału i nie mają bloga.

(YoJoe) #4

Zobacz co umożliwiają kreatory stron udostępnianych przez webserwer.pl, linuxpl.com, hekko.pl

Jeśli nic się nie zmieniło, kreatory u nich są w cenie konta hostingowego, a u każdego ceny startują od z grubsza 50pln

W ostateczności jeśli mowa tylko o stronie, to czemu by nie jakiś popularny, zagraniczny kreator stron ?

To chyba średnio 5-10$ miesięcznie kosztuje + zakup domeny, a do tego dokładają kilka kont pocztowych.

Z rękawa sypnę tylko wix, weebly i jimdo, ale jest tego od zatrzęsienia.

(GL1zdA) #5

Dzięki, biorę się za testowanie Weebly.

Przy okazji dowiedziałem się, że to czego szukam to Website builder - a jak wiadomo, jak się nie zna właściwego zaklęcia to i wyszukiwarka nie pomoże.

(YoJoe) #6

Weebly był akurat jednym z lepszych jakie w ogóle dotknąłem. Jeśli jednak treści będziesz miał sporo lub często aktualizował, zerknij też na możliwości tumblr-a, o którym zapomniałem.

(Voxo) #7

A może warto zainwestować w jakiś niedrogi template, potrenować na nim i zainwestować w jakiś niedrogi host. Cal.pl na przykład - mają możliwość testów więc warto popróbować.

(maniq) #8

testowałem, tam był autoinstalator wordpressa więc nawet laik da radę postawić prosty serwis. Wszystkie dostępne skryptu które możesz na szybko zainstalować i przestestować masz tutaj http://www.cal.pl/installatron

(Mckinen) #9

Myślę, że warto przelecieć pozostałe wątki tutaj o hostingu, bo gdzieśz tego można wyciąnąc co jest dobrym wyborem. Przewija się tutaj kilka nazw firm jak netdc, cal.pl, ovh. Pogrzeb trochęo opiniach, to zawsze trochę rozjaśni komo warto brać pod uwagę.

(maniq) #10

W kwestii cmsa zawsze można skorzystać z jakiegoś kreatora stron internetowych, ale wtedy tam będzie problem z tworzeniem listy aktualności. Bo to bardziej będą strony statyczne.