Hosting pod blog na Wordpress

Witam,

Planuję na nowo zacząć historię z blogowaniem - jako że będzie tam nie tylko o technologi, postanowiłem nie blogować na DP.
Wiadomo - początek, więc chciałbym ‘‘czym taniej tym lepiej’’, jeśli mi się spodoba, a i czytelność będzie, to pójdziemy krod dalej.
Biorę pod uwagę dwie firmy: jedna to exone, druga to 1&1, ale jestem otwarty na inne propozycje.
Domena będzie w OVH.

PS. Wymagań nie mam właściwie żadnych, może za wyjątkiem bazy dancyh minimum 2GB. Nie znam się na tym kompletnie, więc proszę o personalne opinie.

Pozdrawiam :wink:

Poczytaj opinie o 1&1 i odrazu ograniczysz wybór :smiley: . Chyba, że oczekujesz też jakiś propozycji.

ale jestem otwarty na inne propozycje.

Sorki, musiałem nie doczytać. Z własnego doświadczenia niewiele mogę polecić, a nie lubię bazować na opinii innych. Ja używałem i nadal jeszcze używam tylko usług hostingu współdzielonego w jednej firmie, później przesiadłem się na własny serwer więc nie ma porównania. Jednak uważam, że firma ma dość dobrą jakość usług, przy czym z supportu nigdy nie korzystałem bo zawsze wszystko sam robiłem a problemów technicznych z usługą nie było. Zważywszy na cenę to jakość jest adekwatna a nawet lepsza do ceny, nie wiem tylko jak się to ma z nowymi pakietami bo ja mam stary pakiet chyba sprzed 7 lat. Firma o której mówię to proserwer, myślę, że jak na początek jest to dobry wybór w stosunku do ceny. Zerknąłem na obecną ofertę i nawet pakiet za 4 zł z groszami spełniłby Twoje potrzeby.

1 polubienie

@Fizyda
Dzięki za odpowiedź.
Już byłem na etapie wypełniania danych, jenak wymagają polskiego numeru telefonu, a ja niestety w Polsce nie mieszkam.
Myślę, czy ich trochę nie oszukać i nie podać numeru do kogoś z rodziny, a nie wyrazić zgody na otrzymywanie sms’ów. Taki myk :wink:

Jeśli mówisz o tej firmie którą poleciłem to nie pamiętam czy sam podawałem numer, to było zbyt dawno temu :stuck_out_tongue: .

Numer telefonu w takich usługach raczej będzie służył w przypadku ewentualnej próby odzyskania dostępu do konta, więc myślę, że jeśli będzie to ktoś zaufany kto nie zmienia 3 razy w miesiącu numeru telefonu i w razie potrzeby będzie służył pomocą to nic się nie stanie. Aczkolwiek nie namawiam.

Ja od samego początku byłem przy wyborze hostingu Hekko i nie żałuję. A brałem pod uwagę nie tylko cenę, ale i też możliwość zakładania wielu baz itp. Kiedy brałem hekko, to były pakiety Easy Pack . Teraz jest inaczej.

1 polubienie

Dzięki za propozycję, ale…
Tutaj też wymagany polski numer telefonu, a sama oferta nieco gorsza anizeli proponowany wyzej proserwer.

Gorsza oferta? A czego oczekujesz od hostingu? WordPress to jedno, coś jeszcze? Chyba, że szukasz hostingu, który oprócz WordPress, będzie miał możliwość obsługi aplikacji w .NET?

Inaczej.
Mówiąc gorsza oferta, miałem na myśli, że płaciłym więcej za coś, czego nie potrzebuję.
Na WP spokojnie wystarczy 2GB przestrzeni, nie potrzebuję 5. Nie potrzebuję też płacić 80PLN/rok zamiast 40 :wink:

Też mam 2GB i nawet połowy nie wykorzystałem a place co roku nie całe 50 zł.

I właśnie o tym mówię. Nie widzę nigdzie na Hekko opcji z 2GB bazą danych, tylko 5. :wink:

Pisałem wyżej o tym, że teraz jest inaczej:)

Wiem, dlatego tłumaczę, że się pozmieniało i nie jest już to tak atrakcyjna oferta. Także na Hekko się nie zdecyduje bo nie chcę przepłacać.

A patrzyłeś hosting linux.pl?

1 polubienie

Właśnie już zamówiony i opłacony hosting na linux.pl a domena w OVH :wink:
Teraz tylko czekam aż podłączenie domeny zaskoczy i zaczynamy.

hekko jest najpewniejszy moim zdaniem. To jedyny serwer, na jakim zdołałem przetrwać tyle lat. Na każdym innym przygody się kończyły po kilku miesiącach. Tutaj jestem ponad 9 lat i nigdzie się nie wybieram

Cześć kolego! ja mam bloga postawionego na https://whosting.pl/ wchodzi do mnie ~~100 użytkowników dziennie i generują sporo odsłon, hosting jak najbardizej mogę polecić bo jest szybki i nie ma tak żeby strone nie działała jakiś czas.

Na spokojnie Hekko.
Nawet dzisiaj masz 80 proc. rabatu na pierwszy rok. Czyli zapłacisz kilkanaście złotych za rok konta. Usługi darmowe raczej na pewno nie mają sensu. Tym bardziej jeśli tworzysz coś pod ludzi.

Już wybrałem linux.pl i nie mam zarzutów co do owego hostingu :slight_smile: