Hosting pod duże forum - jaki radzicie?


(Niepokorna) #1

Dziś nazwa.pl zablokowała mi forum, ponieważ "zużywa zbyt wiele zasobów systemowych". Mam forum phpBB by przemo, więc być może modyfikacje bądź roboty wyszukiwarek mogły tak obciążyć forum, gdyż użytkowników dziennie jest nie więcej niż ok. 50, a gości 7-12, w każdym bądź razie wygląda na to, że muszę zmienić serwer. Czy możecie polecić jakiś dobry, stabilny hosting, odporny na duże obciążenia?


(Akira3179082) #2

Po pierwsze z hostingów wirtualnych zawsze Cię wywalą za obciążanie ich serwerów. Po drugie PhpBB by przemo to straszna kobyła. Radzę zmienić phpbb na smf, naprawdę warto. Co do serwerów do pozostaje serwer dedykowany. W ovh pojawiły się serwery rps, bardzo fajna alternatywa dużo droższych maszyn dedykowanych


(Atsuki) #3

lol. Bez przesady od razu kierowac na dedyka lub vps… czy tam ten nowy ovh. Na takie forum spokojnie powinien styknac dzielony… ogolnie, czym wiecej placisz tym masz wieksze udzialy w serwerze. Najlepiej wyslij zapytanie do firmy hostingowej czy dany przez ciebie pakiet pociagnie takie forum - to IMO najprostsza opcja. A co polecac… ile osob tyle opini :). Ja mam swoj hosting w linuxpl.com i nie narzekam… jak narazie ^^


(Niepokorna) #4

Czy to znaczy, że SMF zabiera mniej zasobów systemowych na serwerze niż phpBB by przemo?


(system) #5

Tak, większość hostingów jest uczulonych na forum phpBB by przemo i z góry odmawiają lub blokuje fora na tym skrypcie.


(Mario) #6

to niemożliwe, że przy 50 osobach dziennie obciążasz serwer. Jestem pewien że zainstalowałeś jakieś dodatki które orają serwer. Odinstaluj je i wszystko będzie ok.


(JarekMk) #7

Tak się nie instaluje tylko włącza :stuck_out_tongue: A tak w ogóle to jest kobieta a nie on :slight_smile:

Jak bym przema zmienił na MyBB albo SMF i zoptymalizował wszystko jak się da, jeśli to ta stron az linka w Twoim profilu to jeszcze Joomle zupdatował bym do 1.5 - jest o wiele lżejsza dla serwera. 50 gości na stronie to jest nic - chyba że to roboty typu yahoo S. no to może być kłopot. Jeśli amsz dostęp do logów to zobacz co tam widać czy to ludzie czy boty i co najwięcej zjada transferu :wink:

pzdr!