Hosting pod pocztę e-mail

Cześć,

Planujemy z znajomymi serwer do gry. Szukam taniego hostingu na pocztę e-mail. Max będzie nas 10 w administracji. Z własną końcówką. Chodzi o takie coś:

polski.derp[małpa]brukowafantazja.pl

Co możecie polecić? Może być płatny, ale tani.

 

Pozdrawiam,

Polski Derp

Kup domenę, a potem zaprzyjaźnij się z usługą mailową Prokonto (segment firmowy poczty o2). Skrzynki są da darmo, pojemność 30GB, bez problemu można podpiąć domenę i zarządzać w jej obrębie skrzynkami mailowymi. Postawiłem tam zaplecze mailowe dla firmy mojej znajomej. Jest tylko jeden, dość poważny minus - jeśli używasz programów pocztowych, to dla informacji IMAP jest w o2 / Prokonto w fazie Bety i działa fatalnie. Gdy działa to działa jest OK, ale kiedy ma humory to ledwo co można dobić się do skrzynki i jest kłopot z zapisem na serwerze wiadomości wysłanych. Jeśli korzystasz z webmaila to problemu oczywiście nie ma - jest tak tylko momentami dla programów zewnętrznych, obsługujących skrzynkę po IMAP.

 

Gdybyś jednak chciał własny serwer, to musiałbyś zapłacić parę solidnych złotówek - Was byłoby dziesięciu, każdy intensywnie pisałby maile z załącznikami itp. Szybko zderzylibyście się z miesięcznymi limitami tańszych hostingów :wink:

Cześć,

Nie wiem, jaki będzie ruch z wiadomościami. Właściwie, to te e-maile mają służyć jako jedna z metod kontaktu z administracją serwera. A co z tańszymi hostingami?

 

Pozdrawiam,

Polski Derp

Z tego co pamiętam, to chyba home,pl dodaje możliwość założenia konta pocztowego na domenie, którą zarejestrujesz i u nich wykupisz.

 

Zatem myślę, że wystarczą nawet najtańsze hostingi - pakiety typu Start, Easy i tym podobne. Osobiście polecam Mintshost i Hekko - ci pierwsi mają bardzo atrakcyjnie parametry podstawowego hostingu i cenę, a drudzy naprawdę szybkie i dobre wsparcie.

 

Nadal jednak uważam, że Prokonto byłoby dla Ciebie odpowiednie. Jedyny Twój koszt ograniczyłby się w tym momencie do zakupu domeny, bo skrzynki w Prokoncie są darmowe (30GB i załączniki do 100MB, usługa należy do Wirtualnej Polski, infrastrukturę i helpdesk dostarcza o2). Podpinasz tylko domenę i konfigurujesz, zakładasz parę skrzynek w domenie i tyle. Gdybym osobiście nie testował, to bym nie polecał, jednak od ponad roku firma mojej znajomej śmiga w ich usłudze i jest ok (tylko nieszczęsny IMAP dla lubiących korzystać z poczty poprzez Thunderbirda i spółkę) :wink:

Cześć,

 

I tu pojawia się problem - ja z Thunderbirda korzystam na co dzień. Znajomi nie, ale ja się do niego przyzwyczaiłem. Ale może się nad tym Prokontem się zastanowię. :wink:

Tak, również możesz skonfigurować sobie na takim skrzynkę mailową.

 

Wiesz - z Prokontem jest w kratkę. IMAP działa jak działa, gdyż aktualny stan określony jest jasno - Beta. Zazwyczaj działa dobrze, jednak czasem są problemy z zalogowaniem się na skrzynkę lub z przesłaniem na serwer wiadomości wysłanej. Z tego powodu na koncie prywatnym mam IMAP, ale produkcyjnie bym go nie wdrożył jeszcze. Nie wiem jednak jak duży jest Wasz zasięg - jeśli korespondujecie codziennie wieloma mailami, to IMAP będzie czasem upierdliwy, ale jak to maile od święta to problemu nie widzę (jak w Thunderbirdzie są problemy to wysyłasz z webmaila, a reszta się zsynchronizuje w TB kiedy będzie mogła).