Hosting / powierzchnia dyskowa

Witam serdecznie, mam pytanie do was, gdyż jestem trochę zielony w tym aspekcie webmasterki(o ile można to do tego działu zakwalifikować).

Strony hostingowe oferują nam różne rozwiązania, lecz nurtuje mnie kwestia powierzchni dyskowej która jest oferowana, mianowicie, w większości serwisów np. nazwa.pl jest oferta serwera “ACTIVE” o parametrach - 25 GB powierzchni dyskowej lub Jest druga opcja z 40gb.

Pytanie jest następujące, gdybym zbudował serwis w którym ludzie mogli by dodawać np zdjęcia do swoich galerii to przecież te 40gb mogło by być wykorzystane nawet w kilka dni (przy wiekszej ilosci userów). No więc jak sprawa się ma w kwestii tej powierzchni, czy można dokupić dodatkowe gb? ew. jaki jest koszt takiego zakupu no chyba że czegoś nie wiem i te zdjęcia są przechowywane gdzieś indziej, bo te 40gb (chyba większej powierzchni dyskowej nie znalazłem na innych serwisach oferujących hosting) to przecież jest nic…

Prosił bym o wyjaśnienie tego nurtującego mnie tematu, jak to działa i odpowiedź na powyższe pytania.

Pozdrawiam.

Jeżeli był już taki temat to bardzo przepraszam za spam.

hosting dla którego widnieją oferty w takich firmach jak nazwa czy home skierowane są pod zwykłą stronkę/portal/wortal (gdzie 40GB to “otchłań”), a nie do “zdalnego centrum danych z interfejsem WWW”.

Należy rozmawiać indywidualnie z tymi firmami albo pokusić się o coś z prawdziwego zdarzenia np VPS albo po prostu wydzierżawić serwer.

pzdr

Dziękuję za odpowiedź :wink:

Odradzam współpracę z takimi gigantami, bodajże w home.pl jest tak, że po przekroczeniu trzeba wykupić ten sam pakiet, więc ja sensu nie widzę… lepiej kupić VPS lub dedyka gdzieś indziej.

to jest ? czy bodajże jest?

Jeszcze niedawno tak było, teraz nie sprawdzałem ostatnich regulaminów, myślę że nic nie zmienili.