Hosting z dobrymi filtrami antyspamowymi dla poczty e-mail


(hoobert) #1

cześć,

mam pytanie odnośnie usług hostingowych, na których można postawić usługę e-mail. Posiadałem swego czasu hosting w jednej firmie i tam przychodziło dość dużo spamu. Pytanie czy inni usługodawcy jakoś sobie z tym radzą czy wszędzie to wygląda podobnie. Najlepszą opcją byłaby usługa G Suite od Google, ale dla kilkunastu kont e-mail jest to mimo wszystko dość drogie.

Czy miał ktoś z Was do czynienia z podobnym problemem?

Pozdrawiam.


#2

Kiedyś posiadałem hosting w home. Nigdy problemów ze spamem nie było. Od kilku lat siedzę w superhost i tu też nie ma ani jednego śmiecia na skrzynki a mam ich naprawdę wiele.
W dzisiejszych czasach by pozbyć się śmieci jest tylko jeden sposób:

  • posiadanie kilku skrzynek osobno dla: pracodawcy, klientów, rodziny, znajomych. Dodatkowo osobne dla śmieci typu loginy na róznych nn stronach, do for internetowych i innych.

Otwierasz sobie skrzynkę której adres to np. forum@xxxx.xx.pl i wiesz że możesz tam machnąć ZAZNACZ WSZYSTKO + DELETE :slight_smile:

Nigdy nie mieszaj sobie adresu mailowego z pracą, domem i znajomymi itp. itd. dzięki temu nikt z forum nie będzie Ci słał maili na adres związany z klientami a spamerzy np. po rejestracji jakiegoś programu nie będą zawracać Ci tyłka prośbami o to byś wykupił PRO.

Ze swojej strony polecam superhost. U mnie się sprawdził. Nie blokują skrzynek gdy chcesz wysłać np. 10000 maili. Sprawdziłem to na własnej skórze gdy czekałem kwartał na maile od Huawei Company w których chciałem otrzymać kod do roota urządzenia. Na pierwsze 100 maili mi nie odpisali ale na następne 9500 już tak!!! Superhost sprawdził się rewelacyjnie - zwłaszcza że te 10000 wysyłał tylko dobę!


(skrzek) #3

Rozumiem, że to rozwiązanie do firmy?
Więc albo po taniości kupujesz sobie VPSa i stawiasz na nim serwer mailowy, którym sam administrujesz, wówczas Ty masz ‘w ręku’ konfigurację filtrów antyspamowych.

Albo kupujesz jakiś hosting WWW, do którego poczta jest dodatkiem, a jeśli jest dodatkiem to jest traktowana po macoszemu i efekt jest taki jak opisujesz w pytaniu.

Możesz zdecydować się na profesjonalne rozwiązanie pocztowe postawione na Microsoft Exchange http://hostedexchange.pl/pl/ ale to będzie kosztowało.

Możesz wybrać dobre usługi od Google, lub Office365, ale tu płacisz w walucie obcej i nie masz stałych kosztów i warto mieć na uwadze lokalizację przechowywanych danych osobowych.


(hoobert) #4

Dzięki za odpowiedzi.

To są maile imienne, więc dosyć ciężko będzie stworzyć kilka kont, gdzie każde służyłoby do czegoś innego. Zresztą teraz to i tak już bez znaczenia bo spam atakuje te skrzynki i jedynym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie usługi z sensownymi filtrami, ale możesz skrzek mieć rację, że ci usługodawcy będą to traktowali to po macoszemu. Może faktycznie dobrym rozwiązaniem będzie serwer vps i ręczna konfiguracja serwera poczty…

Pozdrawiam.


(skrzek) #5

Tylko jeśli potrafisz nim administrować, bo ewentualna wtopa, może okazać się droższa, niż przekazanie tego w dobre ręce.


#6

Ciekawi mnie co to za spam i od kogo że tak Ci żyć nie daje…
Adres mailowy pewnie masz oficjalny np. biuro@firma.pl co?
Na to sposobu nie ma w firmach. Wystarczy że mail będzie rozreklamowany ot by w ogłoszeniach i już pozamiatane. Wystarczy wpisać go w ogłoszeniu np. w Gumtree i już śmieci lecą.

Dobrym rozwiązaniem jest filtrowanie poczty na zasadzie adresów przychodzących. Znam firmę w której tak właśnie jest. Dopóki nie zapodasz im swojego maila to możesz pisać ile chcesz. Wszystko w kosz leci.


(skrzek) #7

To, że adres email jest oficjalnie podany na stronie, to nie oznacza, że filtr antyspamowy nie może wyciąć niemal 98% wiadomości i władować ich do Junk’a :slight_smile: - to tylko kwestia filtra, jego aktualności i konfiguracji.


#8

Ja już takie filtry przerabiałem i darowałem sobie. Wystarczy że adresat będzie miał skrzynkę gdzieś u Ruskich i wszystkie znane filtry będą Ci wycinać pocztę.


(skrzek) #9

Tak jak czytam Twoje posty, to widzę, że przerobiłeś już wszystko, dlatego nie będę polemizował ze znawcą tematu :slight_smile:
PS chyba w wypowiedzi pomyliłeś nadawcę z adresatem, to ukazuje poziom rozeznania w temacie.


#10

Jeszcze nie, no co Ty … :smile:


(zypolit) #11

Hekko mi to w miarę dobrze blokuje. Zresztą masz reguły wiadomości i możesz serwerowi też pomóc wyłapywać spamy, ale 100 proc. się nie da, bo niby w jaki sposób?


(sdlike) #12

Nie ma idealnego hostngu pod tym względem. Dosyć dobrze ze spamem radzą sobie w Kylos -> https://www.kylos.pl/hosting/
Ewentualnie można skonfigurować sobie Gmaila jako klienta pocztowego, w Gmail też mają dobre filtry antyspamowe, można je dowolnie konfigurować. W ten sposób właściwie nic się nie przebije.


(zypolit) #13

Ej, spokojnie, wystarczy normalny hosting i podstawowe dodatki do poczty. Akurat na skrzynki firmowe w zasadzie spamu nie dostaję, chyba że sam gdzieś się niepotrzebnie dodam.