Hosting z funkcją MULTI - FTP oraz MULTI - MAIL

Cześć!

Szukam hostingu, który pozwoli mi na tworzenie wielu kont FTP (dla różnych osób) oraz wielu kont mail o tych samych nazwach, tylko w innych domenach. Uprzedzam, że obecnie uciekam z NAZWA, a do HOME nie myślę wracać. OVH ma bardzo ubogą ofertę, wszystko trzeba sobie “dosztukować”. Chciałabym przenieść się w miejsce, gdzie support przynajmniej odbiera telefony i wie o czym rozmawia, ale które nie zrujnuje budżetu. Obecnie za hosting płacę blisko 900zł w NAZWA. Mam do przeniesienia 30+ domen, więc wolałabym nie eksperymentować.

@Fizyda

:slight_smile:

Czekaj mam zawał …

Zanim karetka przyjedzie może dam radę jeszcze odpisać. Jeśli chodzi o firmy to nic nie polecę wiem jedynie czego unikać. Nie mogę nic polecić bo nie korzystam z takich usług od dawna, do tego nie korzystałem z nich na większą skalę czy ważniejszych stronach. Odradzić trochę łatwiej bo jednak widać na co ludzie się skarżą i gdzie mają problemy z hostingiem. Przede wszystkim należy unikać home, następnie wszystkich marek H88 (zawsze w stopce jest info, widzę teraz, że robią mały rebranding na R22 więc warto mieć to na uwadze). Nazwa od home jest o tyle lepsze, że nie ma jakiś dziwnych rozwiązań, ale ceny takie same więc generalnie cena/jakość nie opłacalna.

Pod Twoje potrzeby chyba najlepszy byłby reseller hosting, które niestety jest coraz rzadziej spotykane bo jest wypierane przez cloud hosting, które też jest rozwiązaniem. Osobiście z dystansem podchodzę do hostingów typu cloud, ale przez to, że nie widziałem jak w praktyce to działa i nalicza opłaty.
Dlaczego takie rozwiązanie, a nie wiele kont ftp? Ze względów bezpieczeństwa, przy reseller hostngu masz osobne konto dla każdej domeny to znaczy, że masz osobny zabezpieczony folder plus indywidualny parser php. Jeśli masz wszystko w ramach jednego konta rozdzielone tylko przez ftp to jest ryzyko, że można przejąć przy pomocy dziury na jednej stronie również pozostałe.

Warto też zwracać uwagę na to czy hosting oferuje za darmo możliwość generowania certyfikatu SSL, np. Let’s Encrypt. Powoli staje się to standardem i lepiej mieć niż dopłacać :slight_smile:.

Googlując chwilę i patrząc po nazwach które znam jako polecane to byłoby np tyle (kolejność przypadkowa i są to pierwsze znane mi marki jakie wyświetliły się w google):
www.kei.pl/hosting
https://az.pl/hosting/
superhost.pl/hosting-reseller/

Jeśli jednak miałbym coś doradzić to przy tej ilości stron rozważyłbym VPS, jeśli umiałabyś sama nim zarządzać, a może nawet wszystko skonfigurować to zapłacisz w OVH pewnie do 500zł rocznie. Więc w razie czego zostaje jeszcze 400 na zlecenie czegoś komuś kto się na tym zna :slight_smile:.
No i właśnie, jedyne co mogę polecić bo sam używam to nieszczęsne OVH. Tylko to nie jest raczej firma sprzedająca hosting dla konsumentów, w tym zakresie ich oferta jest uboga, do tego support raczej nie będzie pomocny jak chodzi o pierdoły. Chyba, że coś jest ich winą w tedy reagują przyzwoicie. Ja mam u nich chyba już dwa lata VPSa i zero problemów, owszem raz była awaria i SLA spadło poniżej 99,8%, ale to była duża awaria i przedłużyli o miesiąc po złożeniu zgłoszenia z automatu wszystkim.

Dużo zależy od Twoich umiejętności, ambicji nauczenia się oraz jakiej przestrzeni dyskowej potrzebujesz plus jaki ruch te strony generują. Dysk i ruch ma największy wpływ na cenę.

Wydaje mi się że vipserv to spełnia. Osobiście używam, używa też kilku moich znajomych i wszystko działa bardzo dobrze. Domeny parkuje się mega łatwo, mają autorski panel zarządzania wszystkim, oczywiście ssl przez lets encrypt również.

Z moim reflinkiem http://vipserv.org/p/3516774700 lub bez reflinka http://vipserv.org

No i być może interesująca dla Ciebie możliwość pobrania umowy powierzenia przetwarzania danych w związku z RODO.

Jeśli interesuje Cię coś konkretnego to daj znać, sprawdzę u siebie czy da się to zrobić.

Przypomniało mi się jeszcze o https://www.mydevil.net/ i https://hitme.pl/.

Ogólnie w temacie odpisałem tylko dlatego, że mnie podpięłaś więc uznałem, że zależało Ci na poznaniu mojej rady. Jednak nie jestem do końca chyba kompetentny w doradzaniu w takich sprawach, więc moje komentarze bierz z lekkim dystansem. Dodatkowo w tym temacie nie umiem doradzać bo to co dla mnie jest dobre w kwestii hostingu dla większości ludzi odpada ze względu na diametralnie różne potrzeby i oczekiwania.

Ekhm kei.pl jest już H88 a SuperHost to home.pl więc się zdecyduj czy polecasz czy nie :wink:

Zdecydowanie nie polecam, po prostu tego nie wiedziałem. H88 szybko przejmuje marki i ciężko za tym nadążyć.

Ciężko już coś polecić z czystym sumieniem.

Odnośnie hostingu polecam forum branży https://forum.rootnode.pl niż fejs gdzie niestety pełno spamu.

Zastanawiałem się właśnie czy to tylko mi się tak wydaje czy faktycznie firmy hostingowe znikają dość szybko, ewentualnie są przejmowane. Chyba obecnie mam kilku większych graczy i same płotki niedobitki.

I tendencja jest stała, więc i z tych za dwa lata będzie w 3 firmach 90% :wink:

Z ciekawostek zobacz https://frontzmian.pl

1 polubienie