Hostinger - przypadkowo wybrana domena z fakturą

Witam,

Jestem tutaj nowy i to jest mój pierwszy wpis na tym forum, dotyczy on domen na hostingu: " Hostinger ", myślę że ktoś czytający mój wpis już słyszał o tym hostingu i może miał podobny tam problem, ale zacznę od początku. 

 

Mianowicie chciałem założyć stronę swoją, jednak nie wiedziałem na jakim hostingu czyli gdzie założyć takową stronę więc skorzystałem z Googli, no i znalazłem taki hosting: pl.000webhost.com jest to darmowy web Hosting, oferujący założenie tam swojej stronki za darmo, również mają tam różne swoje płatności które mogą nam dać wiele więcej możliwości, konto premium itd., ale skupmy się na darmowym, bo właśnie szukałem darmowego założyłem tam konto, stworzyłem swoją stronę, zainstalowałem silnik wordpress, wszystko fajnie, jednak z ciekawości wszedłem w rubrykę z domenami, można tam przypiąć swoją domenę itd, wszedłem w " szukaj domeny " wpisałem swoją wybraną nazwę strony no i poniżej wyskoczyła mi tabela że te domeny są wolne,  swoim wskaźnikiem najechałem na przykładową domenę tak z ciekawości bo chciałem sprawdzić ile co kosztuje, była to " .xyz " no i przekierowało mnie na cpanel " Hostinger " tylko że myślałem że wszystkie są takie same dopiero później się zorientowałem że to było na hostinger.com czyli tej anglojęzycznym hostingerze nie polskim, a co za tym właśnie idzie znajduje się w cpanelu nahostingerze.com faktura jej kod:  HG8427194 , kiedy została założona:   01/24/2017 i jakiś okres a dokładnie:  Payment must be made until 02/07/2017 , poniżej w tabelce znajduję się domena którą przypadkowo z ciekawości jak wspomniałem wcześniej kliknąłem: .xyz (Buy new domain)Annually (Pay Every 12 Months)$0.99 - no i jej cena, Piszę że do zapłaty czy jakoś tak, no i moje pytanie jest takie mówiąc krótko, bo nigdy tam nie korzystałem z hostingera ani nic, więc czy muszę to zapłacić ? da się to może jakoś wycofać ? co będzie jak nie zapłace ? czy będą mi liczyć odsetki i wyjdzie duży rachunek ?  nie chce ponosić dodatkowych kosztów za domenę której nie chciałem bo z ludzkiej ciekawości mi się klikneło. Jak to jest proszę niech ktoś mi wytłumaczy, może również komuś się to przyda. A i jeszcze mam pytanie którzy tu są jeśli chodzi o hostingi, jaki na początek polecacie z darmowych hosting na swoją stronę ?! :) 

plooowebhost.png

 

 

Host.png

Darmowe hostingi to same problemy, lepiej wydać te 4 zł miesięcznie. Dodatkowo więcej można się nauczyć bo jest więcej możliwości. Z darmowymi hostingami jest wiele problemów gdy nasza strona zaczyna być popularna i chcielibyśmy ją prowadzić bardziej profesjonalnie.

 

Nie wiem jak to jest w tym konkretnym przypadku, ale zazwyczaj jest to tak, że brak opłaty w terminie oznacza anulowanie zamówienia. Zrobiłem tak raz w ovh, może nie przypadkiem, a celowo, ale nie ważne. Nie miałem z tego powodu żadnych problemów, w panelu była informacja że zamówienie anulowano.

Możesz w tej sprawie dla świętego spokoju napisać do nich maila lub we wsparciu o ile jest.

Właśnie pisałem do nich na e-mail, przekierowało mnie chyba na ten angielski support w raz z moim pytaniem o usunięcie jej " domeny" , i odpisali w tym języku czyli Angielskim, że nie rozumieją mojego pytania, widocznie support polski przekierował moje pytanie ale nie zrozumieli bo treść była w języku polskim, także napisałem po angielsku no i za drugim razem odpowiedzieli mi:  

-Hello ,

-You are welcome not to buy it if you do not want it anymore.

o ile się orientuje to znaczy że jeżeli nie chce domeny to nie muszę za nią płacić czy jakoś tak, może mnie ktoś poprawić jeżeli źle przetłumaczyłem. 

Nie kupuj jeśli nie chcesz używać, czyli dobrze zrozumiałeś i jest tak jak pisałem wcześniej, dopiero opłacenie usługi jest wiążące.

Chyba wniosek po tej zabawie może być tylko jeden - bzdurą jest dla kilku dyszek oszczędności rocznie zabawa w coś takiego :wink: