Hostowanie na ip wewnętrznym

Witam ! Otóż mój problem polega na tym, że nie mogę postawić działającego serwera gry(jednej!). Dodam na wstępie, że działam z routerem. Mianowicie chodzi mi o Open Tibia Server. Gdy serwer jest włączony ja mogę na niego wejść ip wewnętrznym, a inne osoby próbujące wejść po ip zewnętrznym, dostają się do okienka z postaciami(character), lecz nie mogą zalogować się na serwer. Co to oznacza ? Oznacza to tyle, że zablokowany jest port gry 7172, natomiast odblokowany 7171. Problem jednak jest w tym, że odblokowałem oba porty na routerze i przekierowałem na maszynę, której zadaniem jest hostować serwer. Nie zapomniałem o sprawdzeniu czy popełniłem jakiś błąd, więc postanowiłem założyć serwer Counter Strike-a, na który oczywiście nie można była wejść dopóki nie przekierowałem portu, dla większej pewności postawiłem jeszcze serwer ventrillo. Oba serwery działały znajomym, po tym jak przekierowałem porty. Odblokowywałem również zakres portów: 1-50000, oraz użyłem funkcji DMZ w routerze ale oba sposoby nic nie zdziałały. Nie jestem zbytnim znawcą sieci, więc mam pytanie, czy mój dostawca sieci może w jakiś sposób zablokować jeden port(7172), a może wy macie pomysły jak rozwiązać tą zagadkę :).

Każdy komentarz mile widziany !

A Firewall?