Hostowanie na Liveboxie

Witam.

Jestem użytkowniekiem liveboxa (niezbyt zadowolonym) i mam z nim na codzień sporo kłopotów. Pomijając ze cały czas przerywa mi połączenie, zawiesza sie sprzęt, ale nie przyszedlem tu narzekać.

Mam internet podłączony do kompa nie poprzez kable prowadzone od samego urządzenia do komputera tylko poprzez bezprzewodowy adapter Wi-Fi SAGEM.

No a lubie sobie pograć w fife, lecz nie moge wcale hostować, nawet przez hamachi mam problemy (wtajemniczeni wiedza co to jest).

Wiem że można zrobić tak aby przez liveboxa można było hostować tylko sęk w tym ze nie wiem jak. Szukałem juz nawet przez google ale pomocy bezpośrednio dla fify nie znalazłem (było m.in. na CS-a).

Proszę o POMOC. Bede bardzo wdzięczny :slight_smile:

Travis(M), proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący dokładniej o problemie. W przeciwnym wypadku temat zostanie usunięty.

Najprostszy sposób to wyłączyć firewalla w LiveBoxie. Ja tak mam od początku i problemów z multiplayer nie mam. Można też dodać adres sieciowy kompa do DMZ by był w pełni widoczny w internecie lub przekierować odpowiednie porty. Wszystko to znajdziesz w Menu zaawansowane\zapora sieciowa\zasady.

Przekierowanie portów w Menu Podstawowe\Serwery LAN

P.S. Pamiętaj, że trzeba zapisać zmiany żeby odniosły skutek.

liveboxfirewall.th.png