#hot16challenge2

Wielokrotnie złożony rym na zwrotkę, w przód pesymistyczny tekst, czytany od tylu optymistyczny, a ty mówisz ze słabo? Hmmm

Ja czegoś takiego jeszcze nie słyszałem i dla mnie mistrz :wink:

Pisałem o offbeat. Jak pisałem, mistrz offbeat jest tylko jeden - Kool Savas. Jak na możliwości Fokusa, to uważam, że wyszło słabo. Same zwrotki kozak, jak zawsze.

Posłuchaj co wyprawia ten gość, to zrozumiesz o czym piszę :wink:

1 polubienie

Nie znam tego języka i nie chce mi się szukać tekstu. Mam dość rapu na dłuższą chwilę przez te hot16czelendże, idę sobie posłuchać normalnego rocka :wink:

Chcesz trochę dobrej elektroniki, ale mowie o takiej prawdziwej Ambient/idm/experimental czy też coś mocniejszego żywszego jak Trance, Psy trance

opcjonalnie mogę dać coś z celtyckiej czy klasycznej solo piano ale to na priv bo i tak troche offtopic sie zrobił

1 polubienie

Znam lepsze! https://youtu.be/BOEsr3M9PeE

MISTRZ :slight_smile:

1 polubienie

Wrzuciłem to tylko po to, żeby utrzeć nosa dziecirapom z mlekiem pod nosem :wink:

1 polubienie

E tam rock. Rock jest nudny. Ja niemiecki znam akurat, choć gość tak zapiernicza, że moja znajomość niemieckiego jest za słaba, żeby wszystko zrozumieć. Jednak to co wyprawiana bitach, to masakra. W mojej opinii nie ma lepszego offbitowca. Z Polakami też nagrał jeden kawałek.

Gural, Kali, Sokół, Pezet jak zwykle dają radę i nawet na śniadanie nie tknęli by tych discopolowców. O innych wyjadaczach to już nawet nie wspominam.








Ciekawe nominacje dali CodeTwo & HRejterzy

Co tu sie odjaniepawliło

No i jeszcze mamy wierszyk

1 polubienie

Jeśli chodzi o ambient i eksperymentalną to tylko podziemie.

A Ty dalej swoje, wyżej komentujesz Fokusa i coś pieprzysz o offbeacie, żeby pokazać jaki to Ty obeznany jesteś, w ogóle nie na temat.

Sokół właśnie spropsował Szpaka, który zjadł całą te akcję i dopiero zszedł z listy na czasie po dwóch tygodniach.

Gadasz, że rock jest nudny, wcześniej pisałeś, że dzisiejszy rap jest nudny xd. Widocznie tylko to co Ty lubisz słuchać powinno być akceptowane przez całą resztę.

Discopolowcy

Wielka ulica chce mi mówić co jest okej
Złota zasada masz okazje to stąd wiej
Nie żyłeś jak ja, nie wiesz co znaczy na dnie być
Już mnie tam nie ma i to duma, a nie wstyd!

Wyjaśnione. Słuchajcie dalej rapu, ja posłucham muzyki.

Jeśli nie wiesz co to jest offbeat, to pozostaje mi tylko współczuć. Jest w Polsce kilku raperów offbitowych, którzy robili to wiele lat temu. Słyszałeś w ogóle kawałek Fokusa, o którym się teraz wypowiadasz? Czytałeś ze zrozumieniem co pisałem? Chyba nie, bo gdybyś słuchał uważnie, wiedziałbyś o czym tu mowa. Zwrotki kozak, wykonanie w mojej opinii średnie jak na możliwości Fokusa. Innym może się podobać, mnie średnio się podoba, to tylko moja opinia, z którą nie musisz się zgadzać. Nie wiem skąd masz taki ból doopy.

Co do Sokoła, mam w głębokim poważaniu kogo propsuje, a kogo nie. Tak samo jak mówił kiedyś, że nigdy nie słuchał Magika, bo jest mocno wierzący i nie chce słuchać muzyki samobójców. Ja mam to w pompie, to jego zdanie. Ja go słucham lub nie i to czy kogoś propsuje, czy nie nie wpłynie na mnie, że będę słuchał Szpaka czy kogoś innego, bo zwyczajnie mi ich twórczość nie leży. Tak samo nie przestanę słuchać Magika, bo Sokół coś powiedział. Skumasz to w końcu czy dalej tylna część ciała będzie Cię bolała? Rozumiem, że nie posiadasz własnego zdania i opierasz się tylko na opiniach innych?

Znasz takie słowo jak ironia? Z pocologiem znamy się już trochę i lubimy sobie w taki sposób dyskutować. Skoro tego nie rozumiesz, Twój problem.

To jest dyskusja, każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, z którą nie każdy musi się zgadzać. Tak jak ja z Twoją, tak Ty z moją. Gdy ktoś pisze na forum, że rap jest do doopy i woli rock lub techno, to nie oburzam się z tego powodu.

Gdzie napisałem, że nie wiem co to jest? Ty wyjeżdżasz z tym, że Fokus zawiódł, bo slaby offbeat. “Taki trochę offbeatowy”.

To miałem Cię słuchać czy czytać? Wiec doskonale o czym mowa, ale nie widzę sensu w tym momencie wspomnienia o tym. Zważając na to, że napisał to w nocy i nagrał w aucie.

To co wspominasz o nim jako o wyjadaczu. Nie każe Ci zmieniać zdania w żadnym stopniu. Napisałem o tym bo piszesz o jednym a kawałek dalej o discopolowcach. Nie wiem nadal kto to discopolowcy, bo do tej pory mi nikt nie powiedział.

Skumasz w końcu, że słucham prawie wszystkiego? Od darcia mordy na ulicy i pieprzeniu policji, po kolorowe teledyski i piszczenie na autotune. Ponadto, słucham rzeczy co mają po kilka, kilkaset wyświetleń i takich które maja miliony, a nawet i o nich pewnie nigdy nie słyszałeś.

Może skumasz, że nie masz pojęcia o muzyce, a tym bardziej o emocjach i uczuciach w niej. Twój jedyny argument w tym temacie, to wygląda na to, że to data urodzenia.

A co mnie interesuje w jaki sposób rozmawiasz z kimś na forum publicznym, skąd mam wiedzieć jak Wy tam między sobą rozmawiacie. Po raz kolejny, to że jesteś tu dłużej nie znaczy, że masz rację.

Ja nikomu nie nakazuje zmieniać zdania, tylko odrobinę otworzyć głowę i nie być takim ignorantem, bo niestety tak to wygląda.
Każdy słucha tego co lubi i bardzo dobrze. Im więcej gatunków tym lepiej dla rapu, będzie miał skąd czerpać inspirację.

Irytuje mnie ogólnie Wasza niespójności argumentów i wybiórczo odwoływanie się do tego co ktoś mowi, albo całkowite uogolnienie.
Nawet jak sam czegoś nie lubię, to sprawdzę, żeby chociaż mieć na ten temat zdanie, a nie na zasadzie “nie znam ale gowno kiedys gdzieś słyszałem to sie wypowiem”.

Co do rapujących discopolowców… Całkiem nieźle mu wyszło, nie powiem.

Jak na 16 wersów, wychodzi nieco więcej nie?

Nie mam zielonego pojęcia kim jest ów Tomkowicz, ale nieziemsko mnie rozbawił :slight_smile:

Ma fajny cykl na YT o coverach piosenek, polecam sobie obadać. “Gdzieś to już słyszałem”

I tu jest mój “problem”, bo omijam YT szerokim łukiem. Ale dzięki :slight_smile: