Hotel Marriot, Warszawa, jak się zachować?

Witam, mamy z żoną małą rocznicę, zarezerwowałem pokój w Mariocie na 3-4 dni, Warszawa. To ma być dla niej niespodzianka, tylko, że…to mój/nasz 1 TAKI wypad. Mam kilka pytań, tych, których będą śmieszyć czy bawić proszę o nie udzielanie się. Dla mnie to ważne i proszę o pomoc:

  1. Po wejściu do recepcji okazuję swój dowód i voucher na który mamy rezerwację, czy dowód zony też?

  2. Czy ktoś prowadzi nas do pokoju, czy sami udajemy się do windy i szukamy? Czy pytają w recepcji jak chcemy?

  3. Czy przy każdym opuszczeniu hotelu, wyjściu na spacer czy zwiedzanie - oddaję klucz? A po powrocie proszę o niego w recepcji za każdym razem?

  4. Czy możemy opuścić hotel (spacer, zwiedzanie) o każdej porze doby i wrócić także o dowolnej porze?

  5. Czy tam są śniadania (mamy wykupione) serwowane do pokoju czy wychodzi się na “salę”? jeśli do pokoju - komu dać znać, że można zabrać nakrycie itp. ?

  6. Zmiana pościeli, ręczników czy sprzątanie dotyczy tak krótkiego pobytu (3-4 dni). Jeśli tak, jak to się odbywa?

To chyba wstępnie tyle, nurtują mnie i nieco niepokoją te pytania, na szczęście jest Internet i Wy :wink: Dla kogoś z Was to kilka zdań, a mnie będzie łatwiej na miejscu, no i mogę skupić się na przyjemniejszych sprawach podczas pobytu :wink: Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Zadzwoń i się dowiedz. Raczej mało forumowiczów może sobie pozwolić na Mariot :slight_smile:

Nadal jednak liczę, że ktoś się trafi :slight_smile: Żeby zadzwonić i wprost pytać o takie pierdoły (wedle nich) chyba odwagi cywilnej mi brak :x a tak całkiem serio to głupio mi zadzwonić i spytać np. " dobry, kiedy po jedzeniu sprzątacie?" :smiley:

  1. Po wejściu do recepcji okazuję swój dowód i voucher na który mamy rezerwację, czy dowód zony też?

Tak dowód żony będzie potrzebny…ale o wszystko w recepcji poproszą. Na poczatek podajesz nazwisko na jakie jest rezerwacja i na jaki czas.

  1. Czy ktoś prowadzi nas do pokoju, czy sami udajemy się do windy i szukamy?Czy pytają w recepcji jak chcemy?

Dostaniesz klucz i powiedzą numer pokoju. Moze to nie być klucz tylko karta. Jezeli wykupiłeś apartament super klasy pewnie ktoś Was zaprowadzi.

  1. Czy przy każdym opuszczeniu hotelu, wyjściu na spacer czy zwiedzanie - oddaję klucz? A po powrocie proszę o niego w recepcji

Nie jest to konieczne.

  1. Czy możemy opuścić hotel (spacer, zwiedzanie) o każdej porze doby i wrócić także o dowolnej porze?

Oczywiscie,to nie wiezienie to hotel, czas spędzasz jak chcesz i nikt nie pyta gdzie byłeś.

  1. Czy tam są śniadania (mamy wykupione) serwowane do pokoju czy wychodzi się na “salę”? jeśli do pokoju - komu dać znać, że można zabrać nakrycie itp. ?

Śniadanie wliczone jest w cenę za pokój(apartament). Jak poprosisz to przyniosą śniadanie do pokoju, nie martw się o nakrycie obsługa posprzata sama w odpowiednim czasie. Do do pokoju przyniosą ścisle okreslone przez Was danie.

Śniadanie wsród “hotelowiczów” jest duzo ciekawsze. Ciekawie są serwowane. Zazwyczaj jest to “szwedzki stół”,czyli wystawione jedzenie na stołach i sobie sam wybierasz na co masz ochotę i na ile masz ochotę. Nie wiesz jak się zachować podpatruj spokojnie innych.

  1. Zmiana pościeli, ręczników czy sprzątanie dotyczy tak krótkiego pobytu (3-4 dni). Jeśli tak, jak to się odbywa?

Nie zawracaj sobie tym głowy masz spędzić z żona cudowne chwile a obsługa zajmie się resztą.

W pokojach są ulotki z informacją. Wszystko tam jest napisane. Kiedy jest sprzątanie pokoi i wymiana pościeli, w jakich godzinach jest śniadanie i inne informacje…

W pokojach jest telefon. Zamawia się posiłki, prasowanie i inne usługi( oczywiście takie jakie hotek świadczy) przez telefon. Hotel może również wykupić Ci bilet powrotny do domu jak zamówisz.

Pamietaj, za wszystko policzą osobno, nie jest to wliczone w cenę. W pokojach są lodówki z napojami i drinkami, też nie są wliczone w cenę.

Obsługa nie wejdzie sprzątać pokoju w czasie gdy Wy w nim będziecie.

Uwaga, dobrze zapoznaj się ile trwa doba hotelowa i od jakiej do jakiej godziny. Jeżeli do 14, to pamietaj do tej godziny możesz tylko mieszkać. Po tej godzinie wchodzi obsługa przygotować pokój dla następnego klienta.

Hotel ważna rzecz ale dobrze zaplanuj inne rozrywki bo one są też ważne a nawet ważniejsze.

Życze Wam miłego pobytu.

visus10 BARDZO Ci dziękuję, cieszę się niespodzianką i samym faktem i te “problemy” mąciły mi nastrój! Już wszystko jasne :wink: Teraz dla żony kwiaty a dla Ciebie virtualne dziękuję i 3maj się!

Uwaga, dobrze zapoznaj sie ile trwa doba hotelowa i od jakiej do jakiej godziny. Nie liczy sie od godziny przyjazdu lecz wg doby hotelowej !

Co jest najfajniejsze w Mariocie, cisza, elegancja, piękny widok na Warszawę z okna…i super wyro :smiley: