Hotspot a wirusy na urządzenia z systemem Android itp

Witam

Połączyłem się dziś w supermarkecie z internetem za pomocą hotspotu jednak zastanawia mnie jak sytuacja przedstawia się jeśli chodzi o wirusy w tego typu połączeniu. W sieci można sporo przeczytać o tym że nie należy logować się np: do poczty, konta na facebooku jednak nic nie pisze o możliwości złapania jakiś wirusów :?: . Chodzi mi przedewszystkim o urządzenia mobilne mam telefon z Androidem 2.1 nie instaluje bylejakich aplikacji i jestem tzw. “rozsądnym użytkownikiem” nie korzystam z programu antywirusowego bo jak wiadomy obciąża system. :expressionless:

Jeżeli system jest dobrze przygotowany, tj. nie ma “dziur”, gdzie aplikacja może zainstalować się “sama”, to używanie niezaufanych sieci nie wiążę się zasadniczo z ryzykiem złapania wirusa. Trzeba tylko uważać, aby nie klikać bezmyślnie “tak”, gdy jakaś aplikacja poprosi o prawo do zainstalowania (bo np. “ulepsza używanie twojej sieci wi-fi”).

Jestem w stanie sobie wyobrazić, że gdybyś pobierał aplikację z niezaufanej sieci, to ktoś mógłby podmienić pobierany przez ciebie plik aplikacji na jej zmodyfikowaną, “zawirusowaną” wersję, w nieco podobny sposób jak mógłby zmodyfikować transmisję aby uzyskać dostęp do twojego banku lub poczty - ale to już bardziej wytrawna kombinacja, nie wiem czy ktoś się w takie coś bawi.

:shock: Znalazłem jak Symantec widzi bezpieczne korzystanie z Hotspotu

http://pl.norton.com/travel-hotspot-security/article

Póki co programy antywirusowe są moim zdaniem zbędne. Na co dzień w mojej XPERII S komunikuję się z otwartymi sieciami WIFI etc i nie ma żadnego problemu. Aktualnie największym zagrożeniem dla Androida jest instalowanie niepewnych aplikacji z marketu/sklepu play bądź ręcznie i tak naprawdę wtedy tylko można narobić sobie kłopotu

Ambasador marki XPERIA