HotZlot 2008 - okolicznościowa tapeta na pulpit

W dziale Po godzinach na łamach vortalu udostępniliśmy “zlotową” tapetę na pulpit (w różnych rozmiarach) z myślą nie tylko o uczestnikach Zlotu :wink:

ikonhotzlot.jpg

Zapraszamy do pobierania :slight_smile:

tapeta jest ekstra w rozdziałce 1680x1050

niestety tapetka nie za ładna, dlatego że widac gdzie prawdziwa woda, a gdzie robione w programie, jest duża różnica, jak dla mnie nie trzeba było wody domalowywać.

Takie moje skromne pytanie: gdzie wodę “domalowaliśmy” ?:slight_smile: Obawiam się, że nawet wszystkie komputery w firmie miałby problemy z wygenerowaniem prawdziwej wody.

Dawidd , chyba nie widziałeś morza na własne oczy :stuck_out_tongue:

koledze może się zdawało, że ten przód jest domalowany ^^

no tak, chodzi p ten przód, bo jest bardzo nie realistyczny, tak mi się wydaje, chociaż nad morzem jeszcze nie byłem :smiley: :smiley:

Dawidd , wierz mi, że tak właśnie woda wygląda :).

Woda akurat w tym miejscu troszkę się rozmyła, ale i tak wygląda całkiem nieźle bo oddaje efekt prędkości tej fali :wink:

Dokładnie jak pisze Caroo - to zdjęcie jest tak celowo zrobione aby zachować dynamikę fali, po prostu po to aby morze nie było statyczne.

Podobny efekt często jest stosowany na zdjęciach samochodów w ruchu (przykład) - koła są rozmazane (nie widać dokładnego kształtu felg) aby sprawiał wrażenie “w ruchu”.

THX za odp. jak bedę nad morzem to zobaczę :stuck_out_tongue: Jednak mi się wydaje że przedniaczęść wody faluje się w takie kulki, i ze to jest komputerowo ;).

Te kulki to piana :wink: A tak na serio - łagodne fale masz tam, gdzie nie odbijają się od kamieni, zauważ, że te przy kamieniu są bardziej takie częstsze i ostrzejsze…

Nic nie jest komputerowo, to jest naturalna spieniona woda a odpowiednio długi czas naświetlania daje efekt rozmycia uwydatniający dynamikę fali uderzającej o brzeg.

I to jest faktycznie plaża w Jastrzębiej bo w Karwieńskich Błotach, Karwi jest idealny piaseczek a w Ostrowie i Jastrzębiej już pokazują się kamienie.

Aż się czuje klimat zlotu mając tą tapetkę na własnym pulpicie :wink: swoją drogą gratuluje osobie co wykonała to zdjęcie :wink: