HotZlot 2016 - wątek ogólny

@ziggurad dzisiaj, po raz trzeci doświadczam tego, że ludzie nie czytają.

 

Edit: to zdjęcia Acorusa :stuck_out_tongue:

Co roku zastanawiam się, czemu niektórzy (nie wszyscy!) wrzucają wszystkie zdjęcia jakie przez te kilka dni zrobili, chyba nawet ich nie przeglądając. Ostre, czy nieostre, sensowne czy całkowicie bez sensu, poruszone, niedoświetlone, identyczne albo prawie identyczne, itd. Robi się śmietnik z FTP, a każdy kto chce coś z tego zobaczyć musi pobrać gigabajty śmieci i przekopywać się przez setki, tysiące zdjęć.

Naprawdę tak trudno zrobić przegląd tego co się nacykało, jakąś selekcję i dopiero wtedy wrzucać? 

No chyba, że się mylę i komuś to odpowiada, ale takie jest moje zdanie.

 

@Radek68… marudny Niejadek :wink: trochę masz racji a trochę nie. Swoją kartę przejrzałem i wywaliłem trochę ale i zostawiłem sporo bo na przykład część zdjęć robił moim sprzętem @Informantyk. Ostatnie dwieście fot to górska wyprawa naszej piątki “niewystraszonych” a łatwiej wrzucić je na ftp niż mailem przesyłać. SebaZ już się przestraszył, że pominąłem jego “upragnioną” fotę czyli 7977 :). Spokojnie, mam małe gardło i w tym momencie jakieś 35% przesłałem na serwer, czyli z ogólnego HotZlotu wszystkie. Reszta to góry, lasy, potoki i… sandały :smiley:

 

Równie dobrze mogliśmy nic nie wrzucać. Każdy cyka jak może/chce. To czy dana osoba ściągnie jego paczkę zależne jest tylko od niej. Nikt nie każe jej trzymać wszystkich zdjęć. Po małej selekcji zostawia sobie kilka na pamiątkę, resztę wyrzuca. Zobacz że może i dużo zajmują zdjęcia, ale to też kwestia jakości. A od osoby pobierającej zależy czy to zdjęcie sobie obrobi czy nie. Mi wyszło na liczniku ponad 900 fot, wybrałem te lepsze i już są na serwerze.

 

Nie bądź marudny. Doceń to, że ktoś robi te zdjęcia oraz, że chce się nimi podzielić i ma na to czas. Pamiętaj, potencjalnie złe zdjęcie, czy jak to nazywasz “bezsensowne” może być dla innej osoby świetne, bo np. odnajdzie się w tle, stojąc w fajnej pozycji - wykadruj i ma zdjęcie na facebooka jak znalazł :stuck_out_tongue:

 

Nie wierzę, że masz połączenia 512Kb/s powodujące, że pobranie zdjęć, a następnie samodzielne wyselekcjonowanie jest dla Ciebie problemem…
 

może ma limit transferu ?;p

Jak widzę nie tylko ja mam takie zdanie (jest kilka “polubień”), ale co ważniejsze cześć z Was nie do końca zrozumiała o co mi chodzi. Po pierwsze napisałem, że tak robią tylko “niektórzy” a nie większość. Po drugie nie chodzi o niepowtarzalne zdjęcia, na których gdzieś ktoś jest. Chodzi o naprawdę bezsensowne. Nie pamiętam, czy to było w ubiegłym roku czy dwa, trzy lata temu, ale ktoś wrzucił setki zdjęć piwa i czegoś bliżej nieokreślonego (chyba trenował ustawianie ostrości na trawie). No ale po co włożyć choć odrobinę pracy w udostępnienie dobrych zdjęć, jak można wrzucić wszystko, prawda?

@wesoly82 - chciałbym być “Niejadkiem”. :smiley: Niestety nie wychodzi… :frowning:

@GBM - łącze? 100 Mb/100 Mb. Ale przecież nie o to chodzi. Poza tym inni mogą mieć limity, dostęp radiowy itp.

 

…a żuru z kufla to nie chciałeś :wink:

Akurat robienie serii i wrzucanie wszystkich to rzeczywiście przesada :wink: Chociaż aż tak źle nie ma, tak można spokojnie wypstrykać kilkadziesiąt GB (i to w jpg a nie raw), a tam takich przypadków nie widzę ;)

@Radek68poniekąd masz rację z tymi seryjnymi zdjęciami, czy zdjęciami kufla, ale one są ułamkiem wszystkich zdjęć, ale zgadzam się to bezsensowne.

Ale z kolei zdjęcia poruszone, nieostre to już kwestia indywidualna i tylko osoby, które fotografują więcej niż na przysłowiowych urodzinach u cioci Geni z automatu takie zdjęcia kasują, a zdecydowana większość nie widzi nic złego w nieostrym czy zaszumionym zdjęciu, co widać po tych wszystkich portalach społecznościowych.

 

 

To jest ok, ale np. auta na parkingu czy kartony porozwalane w miejscu imprezy integracyjnej? Bo i takie zdjęcia się pojawiły :wink:

 

…zawsze ktoś może mieć wspomnienia związane z kartonami, np. sam je tam porozwalał :wink:

 

Z tego co pamiętam, to kartony akurat wynikały z pewnego kontekstu i to nawet nie jednego. Auta? No cóż, może coś tam było wartego uwagi przez autora zdjęcia.
 

Tak czy tak uważam, że marudzicie :stuck_out_tongue:

 

To i ja się dołączę do tych niby marudzących - po pierwsze, tak jak wyżej wspomniano - można było trochę posortować zdjęcia. A po drugie - nie widzę sensu wrzucania jpgów, które zajmują >10MB na sztukę - przecież nikt nie będzie z tego billboardu drukował. Ktoś kto ma taki sprzęt chyba wie, że byle programem można zjechać wagę pliku do 2-3MB. Łącze mam 100Mb, ale nie lubię go marnować… Podoba mi się pod tym względem postawa Kaworu - pliki ok. 1MB - da się? Da się…

 

Żeby nie było thx za fotki :stuck_out_tongue:

no pod tym względem to januszek nieźle poleciał, nawet DNG wstawił :wink:

I również nie marudzę ale można było je faktycznie pomniejszyć i dopisać w pliku .txt, że jak ktoś chce oryginalny rozmiar to niech poda nr fotki i się zgłosi do autora :slight_smile:

Z tym rozmiarem zdjęcia to już przesadzacie :stuck_out_tongue:

Zauważyliście, że na tych wszystkich zdjęciach grupowych januszka (1 GB!) na tarasie tylko Krogulec posłuchał komendy “nie ruszać się!”?

 

…Mistrz! :smiley:

Przydałaby się zamiast typowego FTP jakaś wygodna galeria online :smiley:

@gowain załatw Misia Wojtka z Wrężela,  x2, i przetrzymaj do czasu, około, CZ :slight_smile:

@Semtex @Areh wypiłem ze 4… ale ostatnio jest z nimi problem, chyba “hajp” patriotyczny wykupił cały “nakład” :slight_smile: Zobaczę co da się zrobić!