Hotzlotowe Google Latitude

Witam!

Zupełnie nie mam zamiaru wtrącać się w tę zabawę, nie mogę jednak oprzeć się (darujcie mi :smiley: ), aby napisać co sądzę o tego typu aplikacjach.

Nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, abym ja sam mógł chcieć być śledzonym. Tak specjalnie zwracam uwagę na to słowo. Kojarzy mi się bardzo pejoratywnie i źle odczuwałbym kolejne ograniczenie mojej wolności.

Zaznaczam, że absolutnie nic nie mam do innych osób, kto chce - jego sprawa.

Przecież chodzi o jednorazową akcje, później można usunąć osobę którą się obserwuje, wraz z zaznaczeniem opcji aby nie udostępniać swojego położenia danej osobie. Chodzi tylko o akcję, ktoś posiadajacy gdzieś w samochodzie laptopa może robić zrzuty ekranu z mapą jak sie zbliżamy i będzie to bardzo fajna dokumentacja zlotu :slight_smile:

Dodane 28.06.2012 (Cz) 23:37

Ja za swojej strony gwarantuję że po zlocie usuwam wszystkich z obserwowanych :slight_smile:

Co do transferu - ja bym się nie obawiał o transfer.

Dzisiaj jechałem do Wawy i wracałem - cały czas włączony transfer z mapami, do tego się zaktualizowała aplikacja do map i jeszcze coś, pobrało emaile i coś jeszcze - łączna trasa z włączonym transferem to około 650km i pobrało około 40MB, czyli tyle co nic.

Ci co jadą ze mną a mają problem z transferem to mogą to albo skonfigurować na moim telefonie albo udostępnię WiFi - jest u mnie w samochodzie jedna ładowarka microusb + jedna mały wtyk nokia :slight_smile:

@Axles czyli w tej chwili nie muszę konfigurować? Bezsensu by było gdyby kilka osób wskazywało tę samą pozycję :wink: No chyba, że tak chcecie.

Co do zrzutów ekranu (jeżeli tak chcecie robić) - to lepiej by było chyba zrzucać pozycje GPS do pliku wraz informacją o czasie i później wszystkie te pozycje wrzucić na mapę - nie wiem czy jest jakaś opcja w Google Maps aby zmieniać godziny czy coś. Mogę do tej zabawy spróbować zapewnić netbooka + wifi w moim samochodzie.

Z ciekawości, czy testował ktoś jak się zachowuje WiFi między poruszającymi się obiektami, w tym przypadku samochodami?

Wcale nie tak bez sensu będzie widać, że tam jedzie np 5 osób :slight_smile: może niech jedna osoba zrobi listę i na koniec np 3dni przed roześle ją na wszystkie te e-maile i gotowe :wink:

To tylko niewinna zabawa, nikomu krzywda się nie stanie, a poza tym w każdej chwili można wyłączyć śledzenie, ustawić dowolną pozycję (np. że już jesteś w zamku i czekasz na nas :slight_smile: lub usunąć. Ja póki co testuję sobie to w trybie pozwalającym mnie śledzić, za kilka dni wyłączę i włączę przed wyjazdem.

Namierzanie gps to już norma, nie brakuje właścicieli firm co kontrolują i zapisują pozycje swoich pracowników za ich zgodą (bo chyba wyboru nie ma :slight_smile: poza tym kiedyś jak telefony komórkowe zaczynały wdrażać się w nasze życie też chodziły głosy, że będą nas namierzać itp.

I tak to robią - dostawcy usług telefonii komórkowej mają takie dane…

Czy to dobry pomysł to kwestia zdania każdego użytkownika indywidualnie - lepiej dokładnie zweryfikować każdego komu chcecie udostępnić te informacje, niektórzy bowiem pewnie zostawią puste domy na czas Hotzlotu.

Tyś to jest i w tym momencie wygadałeś nasz niecny plan który szykowaliśmy razem z Maniek_88 :slight_smile:

Jakby co mój dom będzie zawsze z kimś w środku, a prócz tego na złodzieji czyha krwiożercza Marysia:

“Mam Marysie w domu, więc wiem co to bezpieczny dom” :smiley:

Mój kot nazywa się Shift :slight_smile: ale od razu rzuca się do gardła :smiley:

Chyba pomysł nie wypali, patrzac na zainteresowanie :confused:

może na ten wątek nie zaglądają…

Nie wiem, ale też chyba widzę że nici z pomysłu :slight_smile:

Ucichło całkowicie o pomyśle. Mnie się wydaje, że nie każdy jednak będzie skłonny dzielić się tymi informacjami i dlatego tak jest lub inne rzeczy przemawiające na nie.

Co zrobić więc, wg. mnie nie ma żadnego niebezpieczeństwa, w sumie pozycja jest udostępniana wąskiemu gronu osób i to w formie w jakiej my chcemy i kiedy chcemy. Ja tam do HZ będę korzystał, później wyłączę.

A ktoś zbiera listę? Bo nie chce mi się co chwilę kogoś dodawać wolałbym to zrobić hurtem :slight_smile:

w 1 poscie jest.

Moja komórka (ta lepsza) dzisiaj trafiła do serwisu, po synowskich testach, jeśli ją odbiorę przed wyjazdem, dodam wszystkich, mój mail: djdziadekpl@gmail.com

Ok maila trafia do 1 postu. Do zobaczenia na HZ :]

Ja pododaje was przed wyjazdem :wink: e-mail zaczyna się od nicka na forum :slight_smile:

Wiece co pomysł jest całkiem fajny jednak wydaję mi się, że nikt podczas jazdy raczej nie będzie sprawdzać pozycji innych zlotowiczów. Ale ja pewnie też uruchomię to przed zlotem jakoś.