Hotzlotowe Google Latitude

Witam, kolega Maniek_88 wpadł na pomysł śledzenia się wzajemnie za pomocą GPSa, sądzę że może to być ciekawa sprawa i można przetestować to w praktyce.

Jakby ktoś był chętny do przyłączenia się trzeba zalogować się pod adres: https://www.google.com/latitude/b/0/ lub z komórki: http://m.google.com/latitude

Następnie dodać maile osób zainteresowanych, później pozostaje śledzić w aplikacji Google Maps w telefonie Hotzlotowiczów i Hotzlotowiczki. Pozycję swoją można uaktualniać ręcznie lub automatycznie.

No i trzeba podać swojego maila w usłudze Google.

Podaję maila którego można dodać, mam nadzieję że chociaż kilka osób się przyłączy.

Aktualna lista (gmail.com)

ramfeld.m - (Axles)

fotokubut - (Kubut)

paczkamorag - (lex_iuris)

mtkaczyk88 - (maniek_88) ?

djdziadekpl - (djDziadek)

mifczu - (mifczu)

lubicz - (lubicz)

Musze “dodać znajomych” podając Twój/innych mail i już w google maps będę widział na bieżąco Twoją pozycję, jak tylko będziesz miał włączonego gps w telefonie? Dobrze rozumuje?

Dokładnie. Wpisujesz mojego maila (dostaję wiadomość, potwierdzam), podajesz swojego i widzimy się w Google Maps (muszą być chyba włączone lub w tle działające).

poszło zaproszenie, mój mail dla chętnych to fotokubut w domenie gmail :wink:

Potwierdziłem, powinieneś mnie już widzieć, teraz ty byś musiał mi zezwolić :]

Mam u Ciebie domyślnie zaznaczone “udostepnij najlepszą lokalizacje” czy coś takiego :wink:

No ja cię widzę, siedzisz w brzegu :slight_smile:

Teraz dokładność jest w granicach kilka km ale pod niebem jest bardzo dokładnie. W Google Maps widać co do kilku m no i można w każdej chwili dla danych osób to wyłączyć, więc zapraszam innych też :]

ok super sprawa :smiley:

paczkamorag@gmail.com

Szkoda że nie da się przypisać nazwy bo będzie nas więcej nie połapiemy się, a przynajmniej ja.

widzę że strasznie daleko macie do Zamku 8)

No zwłaszcza w porównaniu do ciebie :]

role sie odwróciły, w tamtym roku to ja tłukłem się przez całą Polskę :stuck_out_tongue:

A tak na temat: mam nadzieje, ze więcej osób się przyłaczy do akcji i faktycznie włączy na drogę satelitę i internet w telefonie :wink:

Tak na dobrą sprawę to nawet jakby raz na godzinę zalogować się do Latitude poprzez Mapy Google i ręcznie ustalić pozycję też by starczyło, a i transferu nie weźmie zbytnio. Ja osobiście będę na całej trasie udostepniał pozycję.

No chłopaki i dziewczyny kto dołącza się :slight_smile: może jakaś zlotowiczka udostępni pozycję i będziemy czuwać na odległość nad bezpiecznym dotarciem :slight_smile:

dobrze byłoby zmierzyć ile transferu bierze takie określanie pozycji. Ja także będę miał włączoną transmisję ciągle - kupię najtańszy pakiet internetowy (4 czy 5zł to kosztuje), bo nie musi być przecież duży - jak przekroczę to tylko prędkość spadnie, ale nie będę i tak płacił.

proponuje zrobic liste mailingowa, kazdy kto dodaje swojego maila kopiuje liste maili z poprzedniego wpisu, wtedy kazdy kto chce dolaczyc nie musi zbierac maili po wpisach :slight_smile:

Dodane 28.06.2012 (Cz) 22:56

ps. pomysł nie był mój, ktoś przede mną zaczął taką inicjatywę :slight_smile:

IMO, spamerzy będą wdzięczni z taką listę :lol:

też prawda… w takim razie jak sie wymienić mailami? może na pw?

Zróbcie nr. z wpisem xxvvv[małpa]gmail.com i powinno być OK :wink: Ale czysty adres w otwartym tekście to zły pomysł :wink:

podajmy sam login, bo przecież z góry wiadomo że jaka domena

Dodane 28.06.2012 (Cz) 23:05

ramfeld.m

fotokubut

paczkamorag

mtkaczyk88