Hover na <td>

(Mikolaj113) #1

(Tomasz Paziewski) #2

Trochę nie zrozumiałem. Chcesz zrobić tak, aby działało o pod Operą 9.25?

(floyd) #3

Nie działa i nie tylko w operze ale także w IE. Dużo by na ten temat pisać. Niestety przeglądarki rywalizują z sobą i jest wiele takich sytuacji, że coś co działa pod IE nie działa pod innymi przeglądarkami albo na odwrót i każdy ma swoje argumenty. Microsoft nie akceptuje jak na razie pewnych standardów które mu się stara narzucić i na odwrót. Mówi się, że jak nie wiadomo o co chodzi to znaczy, że chodzi o kasę.

(system) #4

co do ie < 7 to trzeba hack. Hm...opera chyba coś skopała w tej wersji i trzeba poczekać na nowszą wersje z poprawką.

(Mikolaj113) #5

Co do IE to zdaję sobie sprawę, że :hover działa praktycznie tylko dla linków i tak jak pisze _Puma_ trzeba zadziałać sposobem. Najbardziej zależałoby mi, żeby uruchomić to jakoś na Operze, bo na Lisie działa...

@floyd

Hehe - ile ten IE mi już krwi napsuł :slight_smile: O i FF poza nielicznymi przypadkami renderują stronę podobnie.

@tom4444444tom

Pod 9.25 działało, tylko pod 9.27 nie działa...

Dzięki za odpowiedzi. Czekam na dalsze sugestie.

Pozdrawiam

(Kutar 0) #6

Idąc na chama, można zastosować zdarzenia javascriptowe typu onmouseover itp. Powinny działać na każdej przeglądarce :slight_smile:

(Mikolaj113) #7

Dobrze to ująłeś - na chama :slight_smile: W sumie można, ale nie ukrywajmy - css jest lżejszy od JavaScriptu. No, ale może będzie jedynym rozwiązaniem...

Podaję link do menu, które mnie zainspirowało: Click!

Kod który podałem miał działać w podobny sposób (wyłączając z tego oczywiście animowane ruchy).

EDIT

A jednak znalazłem rozwiązanie. Co prawda trochę inaczej osiągnięty, ale efekt jest znakomity!

Oto link: Click!