HP 250 G4 - przywrócenie Win10 przez HP Recovery Manager

Witam,
Mam laptop HP 250 G4 z Win10. Chcę go przywrócić do ustawień fabrycznych.
Nie jestem pewien jaki system był tam wgrany przez producenta. Według właścicielki nic nie było zmieniane, ale w BIOS jest “Factory installed OS - Win 8.1”.

Partycja Recovery jest, ale w systemie nie ma aplikacji HP Recovery Manager, co by wskazywało, że jednak była aktualizacja.

Po wejściu w tryb odzyskiwania (czy jak to się tam nazywa) za pomocą klawisza F9 przy starcie jest możliwość uruchomienie HP Recovery Manager i tam jako system docelowy jest tylko Win10.
Więc sam już nie wiem jaki sytem się uruchomi po wykonaniu przywracania…

Moje pytanie brzmi: czy jeśli program przywróci Win 8.1 będę mógł go łatwo i legalnie zaktualizować do Win10 czy trzeba kupić licencję?

Do przeczytania:

http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Windows.10-aktualizacja.instalacja.czysta.aktywacja.licencja.Pytania.i.odpowiedzi.ktore.uporzadkuja.galimatias,1468

Ok, tylko ten artykuł jest z 2015 roku. Przeprowadzałem już darmową aktualizację z Win7 do Win10, więc wiem jak to zrobić.
Pytanie tylko czy mogę? Są artykuły ze stycznia tego roku opisujące trik z ułatwieniami dostępu. W dalszym ciągu one działają?

Nie czytasz, a napisano, jak aktualizowany był do W10, informacja jest na serwerach Microsoftu i nie powinno być problemu.

Gdy pliki instalacyjne systemu zostaną pobrane, Media Creation Tool automatycznie przeniesie je na podłączony do komputera nośnik USB, po zakończeniu operacji wyświetlając powyższy komunikat. Program prosi o sprawdzenie, czy dysponujemy odpowiednim kluczem produktu, jednak w sytuacji przedstawionej w pytanie (wcześniej zaktualizowano starszy system do Windows 10, a teraz użytkownik chce zastąpić Windows 10 zainstalowany w procesie aktualizacyjnym czystą instalacją Windows 10 na tym samym komputerze) nie trzeba będzie podawać klucza produktu podczas instalacji czystej Windows 10, ponieważ klucz Windows 10 został już uprzednio aktywowany na danym komputerze i fakt ten został odnotowany na serwerach Microsoftu. Po prostu w trakcie instalowania systemu z przygotowanego w opisany sposób nośnika instalacyjnego, gdy pojawi się na ekranie monit o wprowadzenie klucza produktu klikamy Pomiń, a po zakończeniu instalacji i połączeniu się komputera z internetem, system powinien zostać automatycznie uaktywniony (jest to tzw. metoda aktywacji za pomocą uprawnień cyfrowych).

“Przeczytałem”, choć w trybie szybkim:) Ok, w takim razie przywracam. Dzięki.