Hp 250 g5

Witam od kad zacząłem grać w fortnite mam problem z płynnością a co za tym idzie z temperatura też. Jest jakaś możliwość zrobienia w moim laptopie czegoś, by usprawnić działanie?
Budżet to 200-400zł. Niedługo będę zakładał dysk ssd. Myślę nad zmianą płyty głównej z i7 bo mam aktualnie i5-6200u - tak wiem jest słaby ale daję radę.
Specyfikacja:
Procesor - i5-6200u
Ram - 12 GB ram
Karta Graf integra - Intel HD Graphics 520
Karta Graf 2 - AMD Radeon Graphics R5 M420
Dysk 1 TB - Talerzówka

Jak masz zamiar wymienić mobo w laptopie? To że jest to ten sam model tylko z inny procesorem nie znaczy ze układ jest ten sam. Jeśli już tak ci zależy to sprawdź czy sam procesor jest wyjmowalny i go spróbuj wymienić bo za płytę zapłacisz równowartość nowego sprzętu.

Poza tym, jeśli masz problemy z chłodzeniem to wydajniejszy (o większym TDP) procesor sprawi że będzie tylko gorzej. Weź się za czyszczenie chłodzenia, wymianę past na jakieś porządne, unieś troszkę laptopa nad podłoże żeby poprawić cyrkulację powietrza itd.

@anon54006378 Tak ale mają te same chłodzenia. Myślę też nad zmianą wentylatora w nim na jakiś który ma większe obroty i ma inne łopatki. Procesor jest niestety wlutowany.
Nie wiem czy jest sens wymiany Pasty bo laptop ma zaledwie rok, uniesienie laptopa nic nie da bo nie ma dziur w obudowie na dole.
0d91e3c54aa2961dd0e1d5f1e7ea
foto z google.

PS. za laptopa zapłaciłem jako nowego 2,5k

Nie bardzo rozumiem, masz oba modele pod ręką? Wentylatora nie wymienisz, może co najwyżej pozbawić go kontroli obrotów żeby cały czas chodził na pełnych obrotach. Niestety oznacza to odkurzacz a nawet samolot odrzutowy w pokoju.

A wymiana pasty zazwyczaj pomaga bo producenci dają zazwyczaj jakieś tanie g… albo nawet termopady. W takim przypadku będzie trzeba dokupić dodatkowe miedziane płytki które uzupełnią brak termopadu bo te są dość grube.

W grach - nie.

@anon54006378 nie nie mam dwóch. Spróbuje coś zadziałać w sprawie pasty. Mam nadzieje że nie uszkodzę rdzenia ;-;