HP 3845 nie chce drukować


(Grzelw) #1

Witam!

Posiadam drukarkę taką jak w temacie postu. Po dłuższej przerwie postanowiłem skorzystać ze sprzętu. Zainstalowałem nowy tusz, sterowniki ze strony producenta i wydrukowałem stronę testową.

Do tego momentu było wszystko ok. Teraz, gdy chce wydrukować cokolwiek, na drukarce miga tylko zielona dioda i nic się nie dzieje. Zaraz po wydaniu polecenia "DRUKUJ" sprzęt wydaje z siebie odgłosy przesuwania tuszu, a po chwili wszystko ustaje. Czy ktoś zna powód takiego zachowania i sposób na naprawę tego?

Z góry dziękuje za pomoc!

Pozdrawiam!


(system) #2

START-Uruchom- CMD. Wpisz net stop. wejdz w c:/windows/system32/spool/printers. Usun wszystkie pliki tam znajdujące się. Potem znów CMD i wpisz net start. Wszystko powinno być ok:) Pomogło?

-- Dodane 21.02.2009 (So) 22:43 --

I dzieje się to przez zapchanie buforu drukarki. Powyższe działanie go czyści:)


(Grzelw) #3

Zrobiłem tak, ale niestety nadal to samo. Drukarka tylko miga i nic więcej się nie dzieje. Jakieś inne pomysły?


(system) #4

Odinstaluj drukarkę, podłącz pod inny usb i zainstaluj orginalne sterowniki.


(Grzelw) #5

Sterowniki mam oryginalne, ze strony producenta. Spróbuje przeinstalować.

-- Dodane 22.02.2009 (N) 18:34 --

Przeinstalowałem sprzęt i nadal coś jest nie tak. Tzn sama drukarka drukuje tyle tylko że puste strony i co chwila pojawia się błąd braku papieru lub informacja o tym, że pojemniki z tuszem nie mogą się przemieszczać chociaż wszystko działa jak należy. Wydaje mi się, że drukarka padła... :frowning:


(system) #6

To jest chyba urządzenie wielofunkcyjne... Spróbuj cos skopiować...


(Grzelw) #7

To jest tylko drukarka, nic nie pomaga. Sprzęt zgłupiał , wygląda na to że padł kompletnie. Dziwna sprawa bo to prawie nówka więcej stało niż drukowało :slight_smile: