HP 4525s, znikająca karta sieciowa

Witam

Podzielę się problemem jeżeli komuś się zdarzy albo ktoś może ma problem rozwiązany. Chodzi o notebooka HP 4525s postawionego na systemie XP.

Sterowniki ze strony HP są nazwane jako Sterowniki układu sieciowego Realtek, pomijając to że po wybraniu polskiego języka są one nie dostępne.

Po ich instalacji pojawia się i znika ikona karty sieciowej LAN. W menadżerze urządzeń nie ma znaku zapytania ale w swojej sekcji też jej nie ma. Szukając w takich programach jak Everest czy PC Wizzard też nie ma informacji że takowa karta w ogóle istnieje. Co ciekawe po podłączeniu kabla nagle internet jest, ikonka pojawia się aby pobrać adres sieciowy. W menadżerze urządzeń też nagle się pojawia. Po wyjęciu kabla wszystko wraca do “normy”. Oczywiście w ustawieniach systemu jest włączona opcja pokazywania ikonki itd. Podpowiem że takie programy jak Driver Genius, Windows Update, oraz oprogramowanie HP Update wykrywają ten sam sterownik i powodują ten sam konflikt.

Jeżeli ktoś się spotkał z podobnymi problemami i rozwiązał je to proszę o zamieszczenie ich. Nie jest to odosobniony przypadek to to już 5 taki notebook i poddałem się szukania co jest nie tak.