HP 550 - matryca ciemnieje przy ładowaniu

Witam.

Ostatnio zważyłem, że przy podłączeniu ładowarki do laptopa matryca ciemnieje, wcześniej jakoś nie zwracałem, na to uwagi …

Czy jest to normalne ? Czy jest to jakimś objawem ?

Możesz mieć po prostu domyślnie ustawioną inną jasność jak komputer pracuje na baterii, a inną jak jest podłączony do sieci.

Ale z tego co wiem, to chyba każdy producent laptopów ustawia jaśniejsze podświetlenie matrycy w trakcie ładowania komputera. Chyba, że kolega ziemia93 coś zmieniał w BIOS’ie. Ale tak na wszelki wypadek mógłby pójść do serwisu na przegląd czy nic się tam złego nie dzieje.

U mnie w dellu system zapamiętuje jak sobie ustawie jasność przyciskami funkcyjnymi. Fabrycznie oczywiście była mniejsza przy pracy na bateriach, ale autor tematu sobie pewnie ją zmienił i zostało tak, że na baterii jest jaśniej, bo zmienione, a na kablu wciąż wisi domyślne ustawienie.

A u mnie w HP nie ma opcji zmiany jasności w Biosie. Trzeba z klawiatury FN+1 i FN+2. A klawiatura mi nie działa :smiley: .

Większość, co pisała, że sobie pozmieniałem jasność w opcjach zasilania się mylili. Mam Windows XP i z tego co wiem nie ma tam opcji aby jasność matrycy była zależna od tego czy jest zasilany prądem czy baterią. Mam zainstalowany sterownik intela do grafiki w konsekwencji czego nie ma już możliwości rozjaśniania matrycy przyciskami Fn + 1 i Fn + 2. Zainspirowany jednym z postów wszedłem do biosu i przywróciłem ustawienia domyślne, przez co matryca całkiem się przyciemniła ale w biosie przyciski Fn działają. Rozjaśniłem w biosie co podziałało również na system ;].

Bo z poz. systemu operacyjnego takiej rzeczy nie zmienisz :slight_smile: .

Witam. W moim hp550 też mam sterowniki intela i kiedy chcę ściemnić/rozjaśnić obraz to wciskam flawisze fn+f7/f8 otwieram prawym klikiem właściwości grafiki wybieram zakładkę ustawienia ekranu wciskam 90* i wybieram zatwierdź wtedy jaśność się zmienia w zależności ile razy wcisnąłem kombinacje fn+f7/f8. Trochę to skomplikuje życie ale działa :slight_smile: