HP 655 i problem z instalacją Windows XP

Jestem obecnie w posiadaniu laptopa HP 655, na którym był zainstalowany fabrycznie XP.

 

Obecnie jest tam tymczasowo 30-dniowa wersja Win 7, ale muszę wrócić do XP. Nie posiadam płyty Recovery od producenta, mam jedynie oryginalną płytę XP Pro (na taką wersję jest licencja).

 

Problem polega na tym, że instalacja nie starrtuje. Wyrzuca mi Blue screen’a STOP: 0x0000007B po wczytaniu sterowników. Nie mam możliwości przestawienia trybu pracy dysku z IDE na AHCI ani odwrotnie, nie ma takiej opcji w BIOS.

 

Ma ktoś sugestie jak to rozwiązać?

Ale może jest opcja w BIOSie przełączenia SATA na IDE? Wykorzystaj, jeśli jest i przełącz się na IDE.

Nie ma tej opcji tak jak pisałem.

Zintegruj sterownik do kontorlera ahci przy pomocy nlite (jeśli posiadasz sterownik), lub jeśli nie masz sterownika za pomocą narzędzia DriverPacks BASE, na stronie jest dużo sternowików w pakietach i napewno będzie ten twój. Ściągasz Mass Storage i integrujesz. Nagraj na płyę i wtedy odapl.

Pozostaje Ci integracja sterowników do ahci i wypalenie nowej płyty.

Czyli wywala BSOD przez brak sterowników SATA? Myślałem, że wtedy przechodzi do późniejszego etapu ale nie widzi dysku. Cóż, dawno nie grzebałem pod XP.

 

Znalazłem AHCI Driver mod by Fernando, wiele osób pisało że działa. Już zintegrowany, wieczorem spróbuję puścić instalację.

Czasami dochodzi do etapu gdzie nie wiedzi dysku, a inny razem wywala BSOD. Przerabiałem to wiele razy.

Poszło.

 

Teraz mam taki problem, że już pod systemem nie chce ruszyć instalator niektórych sterowników. Wypakowuje pliki, wczytuje i dalej nic.

Stąd pobierałeś stery?

http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=5225018&swLangOid=30&swEnvOid=1093

Tak dokładnie z tej strony.

Masz jakieś braki w sterownikach w menadżerze urządzeń? Może sprobuj instalacji przez menadżer urządzeń. Nie pamiętam teraz ale czy to się nie wypakowuje najpierw gdzieś do katalogu C:/swsetup i stamtąd trzeba odpalić instalację?

Tak wypakowuje się, ale tam nie ma “plików sterownika” żeby to można puścić przez menadżer tylko instalatory .exe

 

Brakuje mi sterowników do kart sieciowych i jedno PCI Device.

Daj identyfikatory tych urządzeń.

A nie ma przypadkiem aktualizacji do BIOS która pozwoli na zmianę ustawień AHCI? Tego konkretnego HP nie znam, ale już parę razy mi się zdarzyło ruszyć z instalką XP dopiero po aktualizacji BIOSu.

Udało się, po identyfikatorach znalazłem sterowniki (musiałem zainstalować od innych laptopów, ale do urządzeń na tym samym chipsecie) i działa. Temat rozwiązany.