HP 655 - problem z zasilaczem?

Witam mam problem z laptopem HP 655, mianowicie zachowuje się jak by bateria była rozładowana i nie chce jej naładować, tzn. ładuje przez kilka sekund i przestaje, komputer uruchamia się do momentu podświetlenia matrycy i gaśnie po kilkukrotnej próbie ładowania, po odłączeniu baterii i podpięciu samego zasilacza pali się dioda, że dostaje prąd lecz po włączeniu zapalają się diody i gaśnie, rozebrałem laptopa i sprawdziłem napięcia wejscia przy wtyczce przewodu od gniazda zasilania (gniazdo 8 pin na płycie głównej) przed i po włączeniu komputera.

PRZED włączeniem: 2V, 5V, i 19V x2
PO włączeniu/kilkusekundowym ładowaniu:
2V stałe na skokowe 1.2.3.1.2.3 itd.
5V skacze od 2 do 6V
19V kompletnie losowe napięcia od 1 do 15V

z mojej dedukcji wynika że zasilacz padł i nie daje rady zasilić laptopa ani go ładować, testowałem też podpinając wentylator 80mm 12V 0.17A i zakręci się lekko co chwilę, przy innym zasilaczu wyje jak szalony.

Pytam się ze względu na to by nie ponieść dodatkowych kosztów kupując niepotrzebny zasilacz.

Jakie napięcie daje zasilacz gdy nie jest podłączony do laptopa?

19V stałe, po podłączeniu go do laptopa, lub do wentylatora napięcia skaczą EDIT: właśnie zmierzyłem z wentylatorem i skacze 5-3-2-0V i zakręci się lekko co chwilę, a no i nie robi się nawet letni gdy jest podłączony

Ciężko stwierdzić co może być przyczyną. Może to zasilacz a może laptop ( obstawiam zasilacz ). Najlepiej weź laptopa do sklepu niech Ci dobiorą zasilacz i podłącz do laptopa. Będziesz miał 100% pewności.

u mnie nie ma takiego serwisu więc jedynie wysyłkowo, jest sklep komputerowy ale diagnoza to śmiech na sali więc nie mam po co tam iść, “właśnie zmierzyłem z wentylatorem i skacze 5-3-2-0V i zakręci się lekko co chwilę”

Wentylator jest na 12V więc 19V z zasilacz to trochę dla niego za dużo. Jeżeli po podłączeniu tak skacze napięcie na zasilaczu to wygląda na to, że jest uszkodzony.

no ledwo się na nim kręci, jeżeli można nazwać to kręceniem, pod drugim też 19V dużo mu nie brakuje żeby się uniósł, dobra zamawiam zasilacz i zobaczymy, jak nie pomoże to zwrot poleci, bo jedynym wyjściem będzie uszkodzony układ zasilania/ładowania w płycie głównej.

to był zasilacz, laptop działa bez problemu :slight_smile: