HP 6735S FU371ES - kilka pytań o podzespoły

Rozważam zakup tego laptopa i od razu mam zamiar co nie co do niego dorzucić, w związku z tym mam kilka pytań. Może ktoś z was się orientuje:

  1. Jakie pamięci on obsługuje? Na stronach sklepów raz widzę 667MHz a innym razem 800MHz.

  2. Jak bardzo można rozbudować pamięć? Ram piszą, że do max. 4GB a innym razem, że do 8GB

  3. Jaką prędkość obrotową ma dysk twardy? 5400 czy 7200 obr/min - znów rożnie piszą.

  4. Ponoć laptop ten działa do 4,2 godziny, a normatywnie ok 3 godzin. Czy istnieje możliwość dokupienia akumulatora o większej pojemności? Jeśli tak to gdzie i ile on może kosztować?

  5. Jak wygląda sprawa temperatur? Czy sprzęt bardzo się grzeje? Jaka jest temperatura np z uruchomioną samą Vistą i Officem lub jakimś odtwarzaczem filmów?

  6. Gdzieś ktoś napisał, że napęd nie nagrywa DVD+R. Prawda to?

U siebie mam baterie 6 komorową jak wytrzyma 3 godziny to już jest naprawdę super. Dyski w laptopach mają z tego co się orientuje zawsze po 5400 obr/min z 7200 jakoś się nie spotkałem jeszcze. Żeby nagrywarka nie nagrywała DVD + R to mało możliwe w obecnych czasach. Co do Ramu nie wiem :slight_smile: Spróbuj może napisać do HP Polska powinni udzielić odpowiedzi na Twoje pytania. A to 8 GB RAM jak dla mnie trochę podejrzanie to brzmi.

No i bez konkretnej odpowiedzi. ;/

  • Dyski w laptopach są 2,5 calowe. Są takie nawet o prędkości 15000 obr/min. :wink:

  • Co do nagrywarek to już równe dziwne rzeczy widziałem

  • W laptopie są 2 sloty na RAM, więc teoretycznie dałoby się tam wmontować 2x4GB ramu, ale czy to zadziała?

1

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/sm … 87621.html

2 patrz p. 1

3 patrz p. 1

reszta do dywagacje, 6 są 2 wersje lapa jedna z dvd combo (czyta dvd/cd nagrywa cd) i dvd-rw…

Dzięki. Ze strony, którą podałeś wynika, że te seria 6735 jest sprzedawana z różnymi dyskami twardymi. Ten konkretny podawany przeze mnie laptop jest sprzedawany z dyskiem 160GB, a to jedyny model, który jest montowany w dwóch różnym wersjach.

Dobra. Pal licho dysk. Może wrzucę do niego jakiś SSD.