HP 8200Elite - potrzebna karta graficzna+karta sieciowa wi-fi


(Frantzz) #1

Witam serdecznie forumowiczów,

chciałbym zasięgnąć informacji od osób posiadających większą wiedzę na temat konfiguracji sprzętowej.

Mam do dyspozycji jednostkę (dotychczas biurową) HP 8200 Elite Small Form Factor, wersja desktop. Komputer miałby użytkować mój syn i chciałbym go troszkę (w miarę możliwości) rozbudować aby mógł sobie w co nieco zagrać.

Na pewno przydałaby się karta graficzna oraz karta sieciowa wi-fi. Komputer jest oddzielony od routera kilkoma ścianami.

Poniżej podaję garść informacji które być może będą przydatne aby określić mozliwości konfiguracyjne:

 

Płyta główna:  


#2

Przydałaby się informacja o zasilaczu. W takich zestawach często montowane są takie “na styk” i jak dorzucisz prądożerną kartę graficzną, to taki zasilacz może nie dać rady.

Nie podałeś też informacji ile chcesz/możesz na to wydać.


(Frantzz) #3

W kwestii zasilacza - czy jest jakaś opcja sprawdzenia bez rozkręcania obudowy? Przy raporcie z AIDA32 mam tylko opis, że “stan zasilacza bezpieczny”.

 

Co do kwoty - słuszna uwaga - uczciwie przyznaję, że nie orientuję się w obecnych cenach podzespołów. Powiem tak - syn ma 10 lat i (ja) traktuję ten komputer jako przejściowy, żeby mógł zagrać zanim za dwa-trzy lata kupię mu “porządny” zestaw dla świadomego użytkownika (mam nadzieję).

Reasumując - nie chcę inwestować 1000zł mając jednocześnie świadomość, że musi być jakieś minimum. Jeśli minimum to te tysiąc zł to przyjmę kubeł zimnej wody na głowę.


#4

Być może w specyfikacji sprzętu na stronie producenta, ale tutaj głowy nie dam. Najszybszym sposobem jest otwarcie obudowy.


(drunkula) #5

Te maluszki mają zasilacze do 280W, więc z wydajną grafiką nie poszalejesz, small factor będzie kolejnym ograniczeniem - tylko karty low profile i to nie za długie, a to zawęża wybór do właściwie kilku opcji - GF210, 310, 610. Przynajmniej są relatywnie tanie i nie żrą za dużo prądu.


#6

Ale te karty w takim zestawie i tak nie mają sensu. Do gier w ogóle się nie nadają, a do innych rzeczy wystarczy ta zintegrowana, która jest w procesorze.


(Frantzz) #7

Obawiam się, że zasilacz jest do 240W - w załaczniku zdjęcie.

post-283171-0-96800600-1441805159_thumb.

 

Oprócz tego dodaję zdjęcie wnętrza…

post-283171-0-21917700-1441805159_thumb.

 


(drunkula) #8

Dobieranie tutaj grafiki która się zmieści i jeszcze da jakikolwiek skok wydajności będzie bardzo trudne - obudowa i zasilacz będą tu chyba najlepszym wyjściem do późniejszej rozbudowy i modernizacji. I to warto kupić nowe - buda nie będzie porysowana, a zasilacz w żaden sposób zużyty. Do tego jakaś używana grafika i masz gotową platformę do gierek dla młodego za niewielką kasę.


(Frantzz) #9

A więc jednak poważniejsze działania.

Większa obudowa oznacza:

  • wyższą?
  • dłuższą?
  • szerszą?

Oczywiście cały czas mam na myśli obudowę typu desktop - miejsce mnie do tego zmusza.

 

A karta wi-fi? jaką optymalną do tego zestawu dobrać?


(drunkula) #10

Dłuższą - tak, im karta wydajniejsza, tym zazwyczaj dłuższa.

Wyższą: tak, bo do tej wejdą Ci tylko specyficzne karty, z takim niższym śledziem

Szerszą: to już niekoniecznie, ale każdy kawałek miejsca w środku pozwoli na lepszą organizację miejsca, więc potencjalnie obniżenie temperatury

Jaka konkretnie obudowa - obojętnie, może być nawet tower leżący na boku (jedyną niewygodą jest wówczas pionowa tacka napędu cd/DVD). Cena zazwyczaj będzie szła w parze z jakością materiału (odporność na zarysowania i wgięcia)  i dokładnością spasowania elementów (drgania, hałasy), ale też nie można dać się zwariować.

Swojego czasu znajomy sprzedawca wspominał, że to : http://www.morele.net/obudowa-zalman-z1-usb-3-0-czarny-zm-z1-626587/ idzie jak świeże bułeczki, tyle że proponował mi już z zasilaczem poniżej 200zł.

 

Karta Wifi już zupełnie dowolna - PCi , USB, chociaż warto sprawdzić w sieci przed zakupem czy posiada sterowniki pod planowany system operacyjny.

No i patrzeć na stosunek cena / prędkość.

 

 

Chociaż z drugiej strony: daj młodemu to co jest i póki mu się gierki nie przycinają niech sobie gra :wink: