HP compac 8200 elite sff Ram dysk

Witam mam okazje kupić HP compac 8200 elite sff planuje go dać pod domowy serwer FreeNas
Procek i5 2600 wiec powinno dać radę
I teraz pytanie ile tam płyta główna obsłuży dysków twardych i jaki tam ogóle jest interfejs Sata 2 czy 3
oraz jaka tam siedzi pamięć ram bo oryginalnie jest 4 gb

Zobacz w specyfikacji na stronie producenta. Jak dobrze pamiętam to 4 dyski i max 16 gb ddr3. SATA 3. Generalnie nie polecam HP ze względu na nietypowe złącza zasilacza i jak padnie to nie podmienisz go tak łatwo.

nic nie ma na stronie producenta

I czy wogule procesor nie będzie za słaby do tego nie szukać czegos od 5k w górę

4x SATA, ale w obudowie mieszczą się 2 dyski, i ewentualnie trzeci w miejscu napędu.
A interfejs to 2x SATAII, 2x SATAIII.

DDR3 Unbuffered non-ecc

W SFF założysz dwa dyski bo tyle jest miejsca, pod zasilaczem i pod napędem. Trzeci zamiast napędu DVD. I5 ten co masz spokojnie wystarczy z zapasem i najlepiej 8GB Ram jak zalecają w specyfikacji freenas. W 8200 możesz od razu sobie raid 1 ustawić w BIOS. Pomyśl nad https://xpenology.org/. Ja tam wolę gotowe rozwiązania NAS, mam ich kilka w domu bo gratisy :). W NAS najważniejsze jest zabezpieczenie przez zaszyfrowaniem czyli musi mieć tak zwane migawki. Pozakładaj także odpowiednie konta i uprawnienia do udziałów (katalogów z danymi). ps. Freenas łatwo się instaluje i masz duże wsparcie na różnych forach. Jak pisałem tam jest SATA w wersji 3.

Ja az takich rzeczy nie potrzebuje zwykły serwer multimedialny + torrent i tyle