HP Compaq 6000 sff - problem z włączeniem PC

Witam. Mam komputer HP Compaq 6000 pro sff. Problem jest taki, że po podłączeniu do zasilania komputer wydaje jakieś dźwięki oraz ma czerwoną diodę na przodzie. Na płycie świeci się zielona dioda, a przt nacisnięciu przycisku do włączania, nie ma żadnych dźwięków przez chwilę, a wentylatory chwilę się kręcą. Proszę o jakieś porady jak to naprawić. Z góry dziękuję.

Oddać komputer do serwisu.

Z tym może być problem. Taki serwisant debilny jest że nie potrafi tego zrobić. (serwisant z wioski obok). Do tego to nie jest mój główny PC, a komputer którego chcę zupgradować dla brata.

Wyrzucić, wartość komputera to 100 do 200 zł, patrząc na objawy, to by wskazywało na grafikę. Cos startuje, cos pika, cos się kręci, lecz obrazu brak. W tych modelach grafika była w płycie, czy płyta może padać. Bo oczywiście rozkręcenie i ponowne złożenie ze sprawdzeniem wszystkiego już było…?

Do odpisywania na emaile nauczyciela i pisanie wypracowań w Wordzie, to spoko wystarczy obecnie,. Do “jakieś prostej gry”, to nie - odpada. W najlepszym wypadku dostosujesz do Quada. Jak brat chce sprawny i tani komputer, to i3/i5 poleasingowa na Allegro z gwarancją na 12 miesięcy za 300zł plus karta typu gtx 750(ti)/rx 560/ gtx 1050.

Opcje są 3
Procesor, Pamięć RAM oraz zasilacz.

Jeżeli masz podzespoły na wymianę, to dość łatwo znajdziesz usterkę, jeżeli nie to pozostaje serwis lub zakup części i ewentualnie zwrot.

To jest tak stary komputer że koszt podzespołów może przekroczyć koszt zakupu innego zestawu o podobnych lub nieco lepszych parametrach na olx lub allegro.