HP compaq 6720s nie łączy się z wifi gdy włączone WPA2-PSK

Witam.

Panowie mam problem z laptopem - HP compaq 6720s.

Posiadam router TP-LINK TL-WR40N.

Komp nie chce się połączyć poprzez WiFi z routerem gdy mam włączone zabezpieczone połączenie przez WPA2-PSK - cały czas pobiera adres sieciowy i nic sie nie dzieje ;/ Gdy wyłączę szyfrowanie łączy sie od razu. Sprawdziłem ustawienia karty sieciowej z moim kompem (IBM) który łączy sie bez problemu i sa identycznie te same. Dodam iż aktualizacja sterowników karty sieciowej, wgranie programu dedykowanego do obsługi karty jak i wyłączanie i włączanie karty nic nie pomogła ;/ co to może byc??

P.s. na obydwóch kompach działam na Windowsowskim oprogramowaniu do obsługi WiFi.

Pozdrawiam serdecznie

A czy na pewno masz w obu urządzeniach ustawione WPA2-PSK, bo jak w jednym będzie WPA2-PSK a w drugim WPA2-AES to nie będzie to działać.

Miałem z jednym lapkiem taki problem że w routerze miałem WPA2-PSK a lapek nie obsługiwał takiego więc miałem w nim ustawione WPA2-AES (lub na odwrót ale to nie istotne), musiałem ustawić w routerze WPA-PSK bo takie obsługiwał laptop.

w obydwóch przypadkach mam:

Uwierzytelnianie sieciowe: WPA2-PSK

Szyfrowanie danych: AES

Jesteś pewien że w obu masz AES a nie w jednym AES a w drugim TKIP?

Jesteś pewien że w obu jest WPA2 a nie w jednym WPA a w drugim WPA2?

Masz w obu urządzeniach ustawioną taką samą siłę szyfrowania (np. w obu 128 bitów lub w obu 64 bity)?

Jeśli masz np. w routerze 128 bitów a lapek nie obsługuje tego tylko 64 bitowe szyfrowanie to musisz w routerze ustawić 64 bity.

Kolejna kwestia to wpisujesz w lapku hasło słowne czy cały długi klucz?

Jeśli słowne to spróbuj przepisać cały klucz, czasem inaczej nie przechodzi.

Jeszcze jedno, jeśli wpisujesz hasło w programie do obsługi sieciówki to spróbuj zamiast tego użyć sterownika windowsowego (i na odwrót), czasem to pomaga.

Jeśli wszystko zawiedzie to możesz jeszcze spróbować zmienić uwierzytelnianie na WPA.

Masz mnie za idiotę??

cały klucz który wpisywałem ręcznie bądź kopiowałem z ustawień routera gdy podpiąłem kompa przez RJ-45

]

Wg mnie problem lezy tutaj z przypisaniem adresu IP przez DHCP jednakże, wg mnie wszystkie ustawienia tutaj sa prawidłowe:

Zmniejszyłem zakres przydzielanych adresów z 100 do 10 (gdzies wyczytałem ze tak szybciej będzie router nadawał adres) ale nic to nie zmienia

bf2f8cc84a26cff6m.jpg

Może spróbuj zmienić kanał nadawania dla sieci Wi-Fi

kanały sa automatyczne

Pierwszy raz słyszę aby zakres przyznawanych ip miał wpływ na to jak szybko się to dzieje i nie widzę podstaw aby to miało sens (zawsze jest przydzielany najniższy wolny ip).

Mate121 , sorry jeśli cię uraziłem ale ludzie często tu piszą że wszystko sprawdzili a potem okazuje się że nie sprawdzili dokładnie.

Jeśli podejrzewasz że to dhcp jest przyczyną problemów to wyłącz dhcp i ustaw ip statycznie albo ustaw w routerze rezerwację adresów ip (ip na stałe przypisane do mac).

Skoro wpisywałeś cały klucz to może powinieneś wpisać hasło słowne na podstawie jest generowany klucz, pewno już próbowałeś ale jeśli nie to spróbuj.

Nie napisałeś też czy sprawdziłeś siłę szyfrowania ustawioną w routerze i lapku.

Jeszcze jedno: masz w routerze włączone nadawanie session id czy wyłączone?

Bo przy wyłączonym nadawaniu session id też czasem są problemy.