HP Compaq 6735s Formatowanie

Witam! :smiley:

Posiadam laptopa HP Compaq 6735s z wgraną oryginalnie Vistą Basic. Vista jest bardzo powolna. Myślę, że format by ją przyspieszył i tu rodzą się moje pytania. Przede wszystkim jeśli chciałbym sformatować samą partycje C (z Windowsem), a nie została dołączona do laptopa żadna płyta w Windowsem, to jak to zrobić? Wydaje mi się, że przy użyciu dysku RECORVERY , tylko jak? A jak wyglądał by format z przejściem z Visty na XP? Co się wtedy stanie z dyskiem RECORVERY? Pozostaje jeszcze pytanie o oryginalne sterowniki HP, jest ich sporo, a co się z nimi stanie po formacie (zarówno w jednym przypadku jak i w drugim)? Myślę, że znikną, a jeśli tak to skąd je wziąć, ze strony HP?

Myślę, że przybliżyłem wam mój problem :smiley:

Z góry dziękuję za odpowiedź :smiley:

Pozdrawiam :smiley:

Trzeba przy uruchamianiu systemu nacisnąć przycisk F11 (zaraz po pojawieniu się BIOSu)

Normalnie, tylko byś musiał sterowniki dociągać ze strony HP.

Jeśli nie usuniesz tej partycji — nic. (Ale mi sie jej nie udało uruchomić po instalce czystego systemu a nie recovery).

No a gdzie jest w takim razie instalka do Visty? Mam laptop kupiony w orginalnym systemem. Czytalem cos o ukrytym dysku z instalka, czy to prawda?

Tak, mówiłem Ci że musisz uruchomić narzędzie do RECOVERY (F11) przy starcie komputera.

Czy sterowniki ze strony HP do tego lapka ruszą na Widnows XP?

KacpiV8 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif