HP Compaq 6735s - procesor bardzo się nagrzewa przy minimalnym obciążeniu

Jakoś 2 miesiące temu kupiłem używanego laptopa HP Compaq 6735s, z procesorem Athlon X2 1,90GHz, ponieważ potrzebowałem jakiegoś podstawowego laptopa do szkoły. Problem polega na tym, że procesor bardzo się nagrzewa. Teraz kiedy mam otwartą tylko przeglądarkę ma temperaturę 64 stopnie. Kiedy wcześniej miałem otwarty kompilator pascala (DevPascal), pdf’a z zadaniami (Foxit Reader) i skanowanie antywirusowe (AVG IS 2015) temperatura podskoczyła do 80 stopni i wyżej. Czy taka temperatura jest normalna? Z tego co wiem, laptop ma wymienione termopady i pastę na procesorze.

 

Specyfikacja laptopa:

HP Compaq 6735s

AMD Athlon 64 X2 QL-60 1,90 GHz

2GB DDR2 800MHz

Grafika Radeon HD 3200

Windows 7 Professional (oryginalnie Vista Home Basic)

 

Nie wiadomo jak to zrobiono?

 

CPU AMD się mocno grzeją - najważniejsze, aby laptop się nie wyłączał i nie zawieszał.

 

Program Core Temp uruchom i rób coś co obciąży CPU tak z 20 minut i wklej screen z tego programu.

 

Laptop kupiłem w serwisie, facet powiedział, że zanim mi go oddał zrobił generalny przegląd, i wymianę właśnie pasty i tych termopadów. A faceta znam i wiem, że wcześniej sam z niego korzystał ale kupił sobie nowego.

Można jeszcze się zastanowić co to za pasta, jaki termpoad. Jeśli założył Ci jakieś najtańsze silikonowe dziadostwo za 3 złote, to temperatury będą wyższe o kilka stopni niż na paście za 25 złoty.

 

No to jak coś pytanie do niego?