HP compaq 6735s - zawiesza się przy starcie

Chcę uruchomić dziadka dla kumpla bo nie ma żadnego.W oryginale była vista 64 Bity,teraz jest 8,1Prof. Zawsze przy starcie się zawiesza.

dopiero po ponownym uruchomieniu jest ok.Próbowałem z win 7, jest tak samo, Czyli chyba coś w ustawieniach lapa. Może ktoś miał podobny problem?

Sprawdź pamięć Memtestem86+ i ew. HDD czy nie dogorywa. HDD sprawdź przy użyciu np. MHDD lub HDD Regenerator.

Co masz na tej kamerce nad wyświetlaczem? To zielone?

W środku jest nowy ssd dysk.O to chodzi że jak już dojdę do strony startowej to leci ale to dojście jest zawsze na 2 etapy. Włączam zawiesza się(zawsze w tym samym miejscu na zdjęciu) wyłączam, włączam ponownie i jest ok. Kamerka jest zaklejona bo miałem kiedyś intruza i od tego czasu zawsze zaklejam w każdym laptopie jak nie używam.

To w takim razie może to być kwestia sterowników grafiki. Podczas ładowania się Windowsa zmienia się rozdzielczość i ładuje się dalej. Jest tak, bo system wczytuje właśnie stery od grafiki. Spróbuj najpierw wejść w tryb awaryjny i sprawdzić to zawieszanie się, jeśli tam system nie wiesza się, to odinstaluj sterowniki przy użyciu Driver Uninstaller’a i zainstaluj najnowsze ze strony producenta grafiki. Ja tak miałem po aktualizacji do FCU, tyle, że system wieszał się przy próbie logowania (był czarny ekran). Pomogła reinstalacja sterowników grafiki.
Jeśli chodzi o to zaklejanie kamer, to ja uważam, że niszczysz w ten sposób obiektyw. Lepiej zrobisz, jak w Menedżerze Urządzeń po prostu wyłączysz - nie odinstalujesz - kamerę i tyle.

1 polubienie

Kamera jest za szybką.

Jak będzie czyścił szorstką szmatką z kleju - pewnie coś takiego miał na myśli, tyle że okazało się że porysował akurat nie obiektyw.