HP compaq 6735s - zawiesza się przy starcie


(kiszonyogór) #1

Chcę uruchomić dziadka dla kumpla bo nie ma żadnego.W oryginale była vista 64 Bity,teraz jest 8,1Prof. Zawsze przy starcie się zawiesza.

dopiero po ponownym uruchomieniu jest ok.Próbowałem z win 7, jest tak samo, Czyli chyba coś w ustawieniach lapa. Może ktoś miał podobny problem?


(blumberplumber) #2

Sprawdź pamięć Memtestem86+ i ew. HDD czy nie dogorywa. HDD sprawdź przy użyciu np. MHDD lub HDD Regenerator.

Co masz na tej kamerce nad wyświetlaczem? To zielone?


(kiszonyogór) #3

W środku jest nowy ssd dysk.O to chodzi że jak już dojdę do strony startowej to leci ale to dojście jest zawsze na 2 etapy. Włączam zawiesza się(zawsze w tym samym miejscu na zdjęciu) wyłączam, włączam ponownie i jest ok. Kamerka jest zaklejona bo miałem kiedyś intruza i od tego czasu zawsze zaklejam w każdym laptopie jak nie używam.


(blumberplumber) #4

To w takim razie może to być kwestia sterowników grafiki. Podczas ładowania się Windowsa zmienia się rozdzielczość i ładuje się dalej. Jest tak, bo system wczytuje właśnie stery od grafiki. Spróbuj najpierw wejść w tryb awaryjny i sprawdzić to zawieszanie się, jeśli tam system nie wiesza się, to odinstaluj sterowniki przy użyciu Driver Uninstaller’a i zainstaluj najnowsze ze strony producenta grafiki. Ja tak miałem po aktualizacji do FCU, tyle, że system wieszał się przy próbie logowania (był czarny ekran). Pomogła reinstalacja sterowników grafiki.
Jeśli chodzi o to zaklejanie kamer, to ja uważam, że niszczysz w ten sposób obiektyw. Lepiej zrobisz, jak w Menedżerze Urządzeń po prostu wyłączysz - nie odinstalujesz - kamerę i tyle.


(pocolog) #5

Kamera jest za szybką.


(krystian3w) #6

Jak będzie czyścił szorstką szmatką z kleju - pewnie coś takiego miał na myśli, tyle że okazało się że porysował akurat nie obiektyw.