Hp Compaq 800 Elite Poprawienie wydajności

Witajcie jestem nowy na forum eiec prosze o wyrozumialosc. Rok temu kupilem kompa za 150 zl. Gdy wróciłem do domu jak to gracz - chciałem sobię zagrać w grę lecz najpierw musiałem zobaczyć podzespoły
Model kompa: HP Compaq 8000 Elite (Ok)
Ram: 4gb (Ok)
CPU: nie pamiętam ale miał 2.8 ghz (ok)
Ale przerazilem sie gdy zobaczylem GPU. Najgorsza karta graficzna dla gracza - Intel q43/q45 express chipset. Wtedy sie zalamalem. Grałem w rózne gry - CS:GO (BlueScreen) Fortnite (32 bit sad) Dota (Ledwo 20 fpsów) I dlatego mam pytanie. Czy można jakoś poprawić wydajność (nie chodzi mi o podkręcanie) Jakieś programy, sposoby. Wszelka krytyke zaakceptuje mądrze :3

Sposoby są 2 (patrząc na tytuły jakie była próba uruchomienia):
Gruntowne ulepszenie podzespołów (nie jestem przekonany żeby tylko grafiki, trzeba by było więcej szczegółów )
Wymiana kompa.

Programy “przyśpieszające” komputer są do niczego i raczej spowalniają… I patrząc na ten komputer to mogę stwierdzić że bez wymiany podzespołów nie pograsz…

Ja zaś powiem bez ogródek: inwestowanie w tak stary sprzęt, który w czasach swojej młodości był komputerem do zadań biurowych - jest po prostu bez sensu. Tak jak napisał panicgaming: wymiana kompa cię czeka.

Sad a da sie jakoś go uratować bez wydawania hajsu?

Jeśli rok temu go kupiłeś, a miał Windows’a 7, to trzeba go było zaktualizować do Windows’a 10. Dziś też można, ale… trzeba mieć klucz. Ten sam model 2 lata wstecz “zmodernizowałem” znajomej, jednak wstawiłem jakąś kartę graficzną Low Profile, bodaj GT za 160,-zł, i babka w jakieś tam gry się bawi.

Mam karte graficzną Geforce 7300 gt lecz nie wiem czy będzie pasować a tak btw to nawet karty graficznej nie umiem do tego modelu włożyc

Musi to być jednak tzw. karta niskoprofilowa, czyli musi się zmieścić do obudowy tego komputera. Jest ona niska i ma po prostu krótszy “śledź” (mocowanie) niż karty normalne. Nie wiem czy ta GF 7300GT jest niskoprofilowa, ale chyba nie. Kartę do tego modelu montuje się klasycznie, czyli po odłączeniu pokrywy jest widoczny slot graficzny, w który karta jest wsuwana.