Hp compaq 8200 elite sff

Witam mam problem chciał bym zamontować w moim komputerze mocniejszą kartę graficzną (obecna gt710) i chciał bym wybrać gtx 1050ti ale jego pobór mocy to 75 W i rekomendowany zasilacz to 300W a u mnie jest 240W i czy jeśli wymienię zasilacz na 300W to będzie git

komputer:imagenie mój

i mam zamiar wyrzucić z niego napęd i w tym miejscu ustawić zasilacz formatu tfx

ale jest też opcja że włożę tam tego gtx bez zmieniania zasilacza bo wiedziałem takie filmy na yt ale nie wiem czy to bezpieczne dla komputera
przepraszam jeśli coś źle napisałem

moja konfiguracja:
procek:i7 2600
ram:hyperX 2x8gb, 1333mhz,cl9
karta graficzna:msi gt710 2gb
płyta główna:hp 1497

95 w procek + 75 karta + z 70 reszta bebechów, to maksymalne obciążenie linii 12v, jakieś 240W.

Teoretycznie możesz włożyć kartę, może nawet komputer będzie chodził, tylko ja osobiście, nie polecam.
Primo w momencie kiedy w peaku dobijesz do 100% mocy zasilacza może być problem,
2. długotrwałe obciążenie starszego sprzętu na 80 lub 90% raczej życia zasilaczowi ie wydłuży.

Osobiście zobaczyłbym po ile chodzą TFX, i jeżeli dasz radę weź taki z 280W na 12 (może znajdziesz tania 350), będzie z 10% zapasu w peaku, w zwykłej grze pewnie z 20%.

1 polubienie

Zasilacz, zasilaczem, bardziej bym się obawiał, czy karta (nawet LowProfile) zmięsci ci się w tym komputerze. Śmiem twierdzić że nastąpi kolizja chłodzenia.

spokojnie się zmieści jest dużo filmów z tym komputerem i zostaje tam tak z 5mm miejsca między karą a radiatorem