HP COMPAQ EVO N800C 2003 -instalacja systemu

Witam serdecznie mam kilka pytań dotyczących instalacji Windows 7 na starszym komputerze. Mianowicie mam komputer z procesorem 2 GHZ 1 GB RAM 32 MB Ram grafiki HP Compaq Evo N800C, nie jest on pierwszej nowości, ale chciałbym spróbować zainstalować Windowsa 7 na nim tylko czy można będzie dobrać sterowniki, do dźwięku i sieci?

Niby spełnia wymagania ale to jednak starszy komputer, powiem,że Linux normalnie chodzi, ma sieć bo tylko tyle potrzebuje jak dla mnie. Karta sieci bezprzewodowej to ASUS Wireless Lan Card Bus Adaptor 54 MBps WL-107 G Ralink 2500.

Odpuść sobie instalację Win 7. Ten sprzęt jest za słaby na ten system, brak oficjalnego wsparcia HP dla Win 7, oraz ograniczone możliwości rozbudowy - to główne powody które przychodzą mi na myśl.

(co prawda sterowniki powinien posiadać Win 7 - ale i tak blado to widzę) Inna sprawa - w tym przypadku system będzie cię kosztował więcej niż sprzęt …

Masz jakąś alternatywę?

Alternatywę ? Nie bardzo rozumiem. System operacyjny już jakiś masz (linux). Wszystko zależy od tego -jakie masz wymagania, i dlaczego obejmują one system z Redmond…

Mam Windowsa XP Home Edition legalny, i mam Linuxa Mint 13 Maya środowisko graficzne Mate. Windowsa mam do drukowania i oglądania filmów, ale co będzie jak przestanie być wspierany?Czy nadal wszystko będzie działało? Na Linuxie także piszę prace na studia.

Tak , będzie działało. Poza tym, jeśli masz SP3 - to wsparcie skończy się w połowie 2014 roku.

Tyle wiem, tylko szkoda,że nie będzie już wspierany pod względem oprogramowania ten system :frowning:

Że co proszę ? Coś mi się wydaje, że mylisz pojęcia…

Nie będą wydawane programy typu nowe wersje przeglądarek itp

O ile mi wiadomo, to chyba tylko prawdziwi desperaci korzystają z IE w Windows XP, a wybór przeglądarek na rynku jest naprawdę spory. XP ma już 11 lat - a to w skali postępu technologicznego jakieś dwie epoki. Przekładając na język motoryzacji: to tak jakbyś miał do czynienia z 20 letnim VW golfem.

system od połowy 2014 nie będzie wspierany czyli nie będą wydawane poprawki bezpieczeństwa żadne oraz nie będzie dało się pobrać starszych aktualizacji(jeśli się mylę to poprawcie mnie)

oprogramowanie(np przeglądarki) wspierają system(czyli uruchamiają się na nim) tak długo jak producent programu pozwoli

jeśli udział xp na rynku spadnie dość nisko poniżej 10-5% to wtedy przestańa wydawać przeglądarki na to typu opera, firefox,chrome

Strach będzie pod XP śmiagać po necie wtedy :slight_smile:

teraz jest strach jak czasami 1 luke łatają dniami albo nawet tygodniami

wystarczy dobry program antywirusowy i zapora i mądre korzystanie z internetu

No ale ja gram pod Windowsem tylko w gry, mam Avasta i Ashampoo Firewall