HP Compaq NC6400 COA Legalny windows XP

Witam wszystkich użytkowników dobreprogramy.pl!

Mam pytanie co do legalności windowsa Xp. Kupiłem (na firmę) laptopa używanego HP Compaq NC6400 z naklejką z serialem do WINDOWS XP PROFESSIONAL.

Mam płytę oryginalną z Windowsem XP SP3, ale jak się domyślacie kod nie działa. Poszukałem w internecie i jak również wiadomo trzeba mieć brandowaną płytę od HP, której już nie produkują niestety. Znalazłem natomiast na torrentach ISO takowej płyty, oryginalny Recovery Disc dla produktów HP z Windowsem XP.

Tutaj pojawia się moje pytanie, jak teraz jest z legalnością systemu? Instalatory brandowane nie pytają o klucz, więc go nie musiałem wklepywać.

Ale mam też drugie pytanie, windows w tej postaci jest w języku angielskim, czy spolszczenie narusza warunki licencji?

Z góry dziękuje za odpowiedź!

Pozdrawiam!

jeśli w windows update jest polski pakiet jezykowy do ściągnięcia to nie narusza to licencji, zas jeśli nie ma to narusza i spowoduje wyświetlanie komunikatu o nieoryginalnym systemie

Dzięki za odpowiedź, jak wrócę z pracy to sprawdzę jak wygląda sprawa z aktualizacją języka.

A wiesz może jak wygląda sprawa z pierwszą częścią pytania?

Pozdrawiam!

Jak masz ten xp pro z sp3 to zainstaluj bez klucza a następnie użyj: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=204141 do wklepania klucza z naklejki.

Możesz też wyedytować plik setupp.ini znajdujący się w katalogu i386 na płycie dodając do cyferkach po PID literki OEM. np:

Pid=xxxx

zmieniasz na

Pid=xxxxOEM

Wtedy instalator przyjmie klucz OEM.

Nie da się przejść kroku bez wpisania CD Keya. A co do drugiej opcji to spróbuje, dzięki wielkie za odpowiedź.

Tylko jeszcze pytanie, jak to się ma do legalności takiego czegoś, normalnie przejdzie przy kontroli?

tak, bez problemu przejdzie proces aktywacji jak nie przez internet to telefoniczną