HP Compaq nx9010 - P4 na Celeron

Witam!

Czy opłaca się zamienić mojego desktopowego Intel Mobile P4 2,8 na Celerona 2,4 z drugiego kompa? Oba są na jądrze Northwood. Socket myślę, że też się zgadza. Komputer jest używany głównie do prac biurowych, czasem gri i Virtual PC. Mam nadzieję, że taka zamiana ograniczyłaby ciepło wydzielane przez laptopa.

Dodane 20.08.2010 (Pt) 14:34

Poprawka: socket także się zgadza (478)

A co ma tytuł do desktopa ? #-o Poza tym Pentium to jest Pentium i jest bardziej wydajny w tym przypdku. A że to jest P4 Mobile to sam sobie przestawia mnożnik w zależnośći od potrzeby, chyba że masz to wyłączone w biosie.

tak, tylko czytałem, że Mobile Pentium 4 to zwykły desktopowy procesor, tylko ma troszkę mniejszą moc. A Pentium 4 M to mobilka z prawdziwego zdarzenia. Korzystając z możliwości, że chipset pewnie obsłuży celka, pytam się czy zamiana ma sens pod względem wydzielania ciepła, bo wiem, że jak moc to zostawić P4.

Dodane 20.08.2010 (Pt) 15:40

tak na marginesie: w biosie nie ma opcji dot. mnożnika :frowning:

Najlepiej jakbyś odczytał z obudów jakie to to są modele i porównał je http://ark.intel.com/Default.aspx . A tak z tym wydzielaniem ciepła to różnie bywa, przy takich programach biurowych i innych P4 może sobie chodzić na luzie a Cel. zasuwć na pełnych obrotach.

Chyba zostawię tego jaki jest. Jest nowszy, szybszy. Może zmiana pasty da jakiś efekt.